W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nieodpłatne zajęcia z języka polskiego i wiedzy o Polsce w Akureyri, Egilstaðir, Reyðarfjörður dla dzieci w wieku 5- 15 lat

29.09.2020

Nauka języka polskiego jako ojczystego oraz polskiej kultury i tradycji jest niezbędna, aby dzieci i młodzież polskich rodzin mogły się dobrze rozwijać oraz harmonijnie budować swoją osobowość i tożsamość. Sprzyja to również skutecznej nauce islandzkiego i innych języków obcych.

1

Do tej pory Ambasador RP Gerard Pokruszyński starał się o wprowadzenie tej nauki do szkół systemu islandzkiego, przedstawiając tę propozycję władzom 38 islandzkich Urzędów Miast. Niektóre Miasta przyjęły tę propozycję, inne współpracują w inny sposób w celu swobodnego prowadzenia zajęć z języka polskiego jako ojczystego.

W trosce o edukację młodych pokoleń Polaków na Islandii, Ambasada postanowiła w tym roku mocniej promować tego rodzaju zajęcia na Północy i na Wschodzie Islandii wśród polskich rodziców.

W tym roku, we współpracy z Nauczycielką, Panią Anną Rudnicką-Ostrowską, Ambasada RP organizuje nieodpłatne zajęcia w Akureyri. W porozumieniu z Urzędem Miasta, zajęcia odbędą się w pomieszczeniach szkoły Siduskóla (adres: Bugðusíða, 603 Akureyri). Dziękujemy za wsparcie Pani Heldze Hauksdóttir, z Departamentu Edukacji Miasta Akureyri.

Na Wschodzie, Ambasada organizuje nieodpłatne zajęcia języka polskiego i wiedzy o Polsce w Egilstaðir oraz w Reyðarfjörður. Dziękujemy Stowarzyszeniu Sportowemu Fálkar Reyðarfirði za wsparcie organizacyjne w powołaniu tych zajęć.

Na koniec roku szkolnego Ambasada przekaże uczniom zaświadczenie o uczestnictwie w zajęciach edukacyjnych prowadzonych pod patronatem Ambasady RP w Reykjaviku.

Informacje i zapisy pod adresem: reykjavik.info@msz.gov.pl

W przedmiocie wiadomości prosimy podać:

 „szkoła polska w…. (Akureyri, lub Egilstaðir, lub Reyðarfjörður)”.