W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończenie roku szkolnego w szkołach i przedszkolach polonijnych

15.06.2021

Ambasador RP w Republice Islandii pan Gerard Pokruszyński z małżonką panią Margheritą Bacigalupo-Pokruszyńską wzięli udział w uroczystościach z okazji zakończenia roku szkolnego w ośrodkach nauki języka polskiego dla polskich dzieci pod patronatem Ambasady.

Zakończenie roku szkolnego w szkole i przedszkolu pod patronatem Ambasady w Reykjanesbær

W sobotę 15 maja Ambasador przekazał dyplomy i nagrody  40 uczniom sobotnich przedszkolnych zajęć edukacyjnych w Reykjaviku, przy Landakotsskóli, prowadzonych przez panie Izabelę Kaczanowską, Emilię Chechłą, Magdalenę Wiatrak, Angelikę Ciuchcińską oraz Magdalenę Szymczak.

W sobotę 22 maja 2021 r. w Reyðarfjörður i w Egilsstaðir odbyła się uroczystość przekazania dyplomów i nagród dla uczniów w sobotnich Szkołach Polskich. Dyplomy wręczył Ambasador. W Szkole Polskiej w Reyðarfjörður zajęcia są prowadzone przez panią Joannę Styczeń i panią Paulinę Bąk w pomieszczeniach udostępnionych przez lokalną szkołę podstawową. Bierze w nich udział 30 uczniów w wieku 6-14 lat.

Dyplomy szkolne i nagrody otrzymało również 14 uczniów Szkoły Polskiej w Egilsstaðir, w wieku 6-15 lat. Zajęcia są prowadzone przez nauczycielkę panią Barbarę Górską w pomieszczeniach lokalnego ośrodka kultury oraz na plebanii. Obie szkoły powstały w ubiegłym roku dzięki staraniom Ambasady RP pod jej patronatem. Bardzo pomocne w ich zapoczątkowaniu było stowarzyszenie sportowe Fálkar w Reyðarfjörður.

W sobotę 29 maja dzieci przedszkola i zerówki w Reykjanesbær zorganizowanej pod patronatem Ambasady RP w Reykjaviku otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz nagrodę – Atlas Polski dla dzieci. Uroczystość zakończenia roku została zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Persona – Polska Mowa Ojczysta dla dzieci i dla młodzieży. Zajęcia prowadzone są przez panią Kornelię Gruszkę, panią Żanetę Rychłowską, panią Lucynę Mehring i panią Magdalenę Zembrzuską.

Ponadto 8 maja odbyło się zakończenie roku szkolnego w szkole pod patronatem Ambasady w Akureyri. Zajęcia prowadzone są przez panią Annę Marię Rudnicką-Ostrowską oraz panią Jowitę Wasilewską.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielkom, rodzicom i uczniom!

Zdjęcia (19)