W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Ministra Zdrowia w sprawie uznania szczepienia przeciwko COVID-19 wykonanego poza granicami RP oraz wydania Unijnego Certyfikatu COVID-19 (UCC)

12.12.2021

Każdy obywatel RP oraz cudzoziemiec uprawniony do udziału w Narodowym Programie Szczepień, który przyjął szczepienie przeciwko COVID-19 (jedną lub dwie dawki) poza granicami kraju, szczepionką dopuszczoną do obrotu na terytorium UE (Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneka i Johnson & Johnson), może zgłosić się do wybranego punktu szczepień, w celu wprowadzenia szczepienia dokonanego za granicą, do krajowego systemu ewidencji szczepień prowadzonego w systemie e-Zdrowie (P1).

Komunikat

Warunkiem niezbędnym do uznania szczepienia dokonanego za granicą w krajowym systemie e-Zdrowie (P1) jest przedłożenie przez osobę zainteresowaną następujących dokumentów w punkcie szczepień:

  1. oryginału wraz z kopią dokumentu (certyfikatu/zaświadczenia) potwierdzającego przyjęcie szczepienia przeciwko COVID-19 poza granicami kraju, zgodnego z wzorem obowiązującym w państwie przyjęcia szczepienia;
  2. tłumaczenia na język polski dokumentu, o którym mowa w pkt 1 przez tłumacza przysięgłego;
  3. oświadczenia osoby zainteresowanej lub jej przedstawiciela ustawowego zawierające zgodę na przetwarzanie danych osobowych związanych z wprowadzeniem szczepienia wykonanego poza granicami kraju do systemu krajowego, w tym zgoda na automatyczne wygenerowanie w systemie e-Zdrowie (P1) Unijnego Certyfikatu COVID-19 po zakończeniu pełnego cyklu szczepienia.

 

Jednocześnie informujemy, że PLSZ – jako punkt szczepień przeciwko COVID-19 – ma możliwość wystawienia przedmiotowego certyfikatu dla osób zainteresowanych. W tym celu prosimy o kontakt z rejestracją PLSZ, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie internetowej MZ.

{"register":{"columns":[]}}