W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przedstawiciele Ambasady RP w Ammanie odwiedzili grób polskiego architekta Antoniego Ostrasza.

03.11.2021

Przedstawiciele Ambasady RP w Ammanie odwiedzili grób zasłużonego dla Jordanii polskiego architekta Antoniego Ostrasza, który w latach 1982 -1996 (do czasu śmierci) kierował pracami archeologicznymi na terenie Jordanii.

2

Jednym z zasłużonych Polaków dla Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego jest postać polskiego architekta Antoniego Ostrasza, który w latach 1982 -1996 (do czasu śmierci) kierował pracami archeologicznymi w Jordanii. Pierwszym obiektem wykopanym przez polską epikę pod kierownictwem Antoniego Ostrasza był kościół biskupa Marianosa znajdujący się obok Hipodromu w Jerash oraz rezydencja diakona znajdującą się w trzech komorach jaskiniowych Hipodromu. Kolejnym polskim projektem były prace wykopaliskowe w Domu Umajjadów, a następnie prace wykopaliskowe i restauracyjne dotyczące samego Hipodromu w Jerash, które przerwane zostały przez śmierć architekta w roku 1996.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}