W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Warunki wjazdu do Jordanii - aktualizacja

10.12.2021

Od dnia 12 grudnia pełen cykl szczepień nie zwalnia z obowiązku przeprowadzenia testu PCR po przylocie do Jordanii ani z obowiązku wykonania testu PCR na 72 godz. przed wylotem.

Komunikat

Transport

Obecnie realizowane są połączenia do większości krajów. Bezpośrednie loty do państw europejskich oferowane są przez Royal Jordanian oraz Ryanair (w tym m. in. do Warszawy, Krakowa, Poznania, Pragi, Bukaresztu, Budapesztu, Mediolanu).

Tranzyt lotniczy jest dopuszczalny pod warunkiem:

 1. posiadania negatywnego wyniku testu PCR Covid 19 na max. 72 godz. przed planowanym przylotem;
 2. gdy czas tranzytu nie przekracza 10 h.

Realizowane są krajowe połączenia lotnicze; zarówno transport publiczny oraz taksówki realizują przewóz osób, pod warunkiem zachowania wprowadzonych ograniczeń sanitarnych (obowiązek noszenia masek, zachowania bezpiecznej odległości).

 

Warunki wjazdu

Wszyscy przylatujący od dnia 12 grudnia 2021 (z wyjątkiem osób legitymujących się paszportem dyplomatycznym), mają obowiązek:

 1. Posiadania negatywnego wyniku testu PCR Covid-19 na max. 72 godz. przed planowanym przylotem  (nie dotyczy dzieci poniżej 5 r.ż)
 2. Posiadania, przez obcokrajowców, ubezpieczenia z klauzulą pokrywającą koszty leczenia COVID 19 (nie dotyczy osób podróżujących z powodów medycznych);
 3. Rejestracji na portalu www.visitjordan.gov.jo, wygenerowanie kodu QR, oraz uiszczenie opłaty w kwocie 28 JOD za test, który zostanie przeprowadzony bezpośrednio po przylocie (w przypadku trudności z płatnością za pośrednictwem portalu, opłata za test może zostać przekazana personelowi samolotu).
 4. Wjazd do głównych miejsc turystycznych: Akaby, Wadi Rum tylko dla turystów, którzy na 21 dni wcześniej przyjęli I dawkę szczepionki COVID-19; przyjęli jej obie dawki lub posiadają negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 h przed wjazdem do w/w miejsc ( nie dotyczy dzieci poniżej 6 r.ż, o ile oboje rodzice są zaszczepieni).

 

Warunkiem wpuszczenia pasażerów na pokład samolotu przylatującego do Jordanii jest okazanie negatywnego testu PCR wykonanego maksymalnie 72 h przed planowanym przylotem oraz kodu QR potwierdzającego rejestrację na portalu visitjordan.gov.jo

Zasady dotyczące wjazdu na teren Jordanii wobec osób, które przebywały w RPA, Lesotho, Zimbabwe, Mozambiku Namibii, Eswatinii i Botswanie w ciągu 14 dni przed podróżą do Królestwa:

Obywatele Jordanii zobowiązani są do rejestracji na stronie www.gateway2jordan.gov.jo, przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR przeprowadzonego na 72 godziny przed podróżą do kraju (nie dotyczy dzieci poniżej 5 r.ż. ), podpisania na lotnisku zobowiązani do odbycia kwarantanny przez okres 14 dni, opłacania z góry kosztu kwarantanny, która odbywa się w hotelu  Queen Alia International Airport.

Osoby nieposiadające obywatelstwa jordańskiego nie są uprawnione do wjazdu na teren Królestwa, jeśli przebywały w jednym z wyżej wymienionych krajów w ciągu 14 dni poprzedzających podróż do Jordanii.

Podanie nieprawdziwych informacji w powyższym zakresie będzie skutkować konsekwencjami prawnymi oraz nałożeniem grzywny w wysokości 10.000 JD.

 

Szczepienia:

Od dnia 12 grudnia pełen cykl szczepień nie zwalnia z obowiązku przeprowadzenia testu PCR po przylocie do Jordanii ani z obowiązku wykonania testu PCR na 72 godz. przed wylotem.

Dopuszcza się certyfikaty potwierdzające odbycie pełnego cyklu szczepień wydane przez następujące kraje: Australia, Bahrajn, Kanada, Chiny, kraje UE, Japonia, Jordania, Królestwo Arabii Saudyjskiej, Kuwejt, Liechtenstein, Malezja, Maroko, Nowa Zelandia, Oman, Katar, Rosja, Korea Południowa, Szwajcaria, Tajwan, Tunezja, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania i USA.

Certyfikat powinien być sporządzony wyłącznie w języku arabskim lub angielskim i przedstawiony personelowi linii lotniczych przed wejściem na pokład.

Kwarantanna:

brak

W razie pozytywnego wyniku testu na lotnisku w Ammanie, podróżujący zobowiązani są do samoizolacji przez okres 14 dni.

Kary

Nie zastosowanie się do powyższych zasad, jak również przedłożenie nieważnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV – 2 podlega karze 10 000 JOD.

Zarówno przylatujący jak i wylatujący z Jordanii zobowiązani są do przestrzegania zaleceń sanitarnych (noszenia masek, rękawiczek, dezynfekcji rąk, zachowania odstępu), pod rygorem kary w wysokości 60-100 JOD.

Informacje

Komunikaty dotyczące sytuacji w Jordanii zamieszczane są na bieżąco na stronie www.moh.gov.jo oraz https://corona.moh.gov.jo/en, wszelkie informacje są dostępne także pod numerami telefonów:

 • +962 111
 • +962 65004545
 • + 962 778410186

Działania prewencyjne i ograniczenia:

 • Otwarcie wszystkich sektorów; brak ograniczeń w poruszaniu; restrykcje  dotyczą możliwości organizowania wesel ( maksimum 50 % pojemności obiektu lub do 200 uczestników) 
 • Obowiązek wykonania przez niezaszczepionych pracowników sektora prywatnego, testu PCR  w niedzielę i czwartek;
 • Obowiązek noszenia masek we wszystkich miejscach publicznych (urzędy, ministerstwa, biura, centra handlowe, kliniki medyczne, banki, sklepy siedziby firm, autobusy, taksówki, samochody prywatne o ile podróżuje więcej niż 1 osoba); zachowanie bezpiecznego dystansu;
{"register":{"columns":[]}}