W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Blisko 170 interwencji strażaków w ciągu ostatnich 6 dni w związku z sytuacją pogodową na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego

20.07.2021

Usuwanie skutków nawałnic - cięcie drzewa z drabiny mechanicznej

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego zmagali się ze skutkami frontów burzowych i nawałnic, które przechodziły przez Polskę. Każdego dnia podejmowali działania ratownicze usuwając wiatrołomy, zabezpieczając uszkodzone budynki, elementy infrastruktury, wypompowując wodę z podtopionych posesji i zalanych piwnic, pomagając w ewakuacji uczestników obozów harcerskich.

Na skutek zagrożeń związanych z sytuacją pogodową bielscy strażacy tylko w ciągu ostatnich sześciu dni podjęli blisko 170 interwencji. Poniżej zestawienie interwencji „pogodowych” straży pożarnej dla miasta Bielska-Białej oraz poszczególnych gmin powiatu bielskiego.

 

Interwencje straży pożarnej związane z sytuacją pogodową w okresie 14 - 19 lipca 2021r.

Miasto / gmina

liczba zdarzeń

Liczba zastępów biorących udział w usuwaniu skutków frontów burzowych

Bielsko-Biała

41

53

Powiat bielski

128

191

Bestwina

33

52

Buczkowice

1

1

Czechowice-Dziedzice

63

95

Jasienica

12

18

Jaworze

4

5

Kozy

1

2

Porąbka

11

14

m. Szczyrk

0

0

Wilamowice

3

4

Wilkowice

0

0

Ogółem

169

244

Zdjęcie: FB/ OSP Lipowiec w Czechowicach-Dziedzicach