Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym

30.08.2022

sekc. Joanna Frukacz z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej zwyciężyła bezapelacyjnie rywalizację wśród kobiet z czasem 38 min 39 sekund!!! na 10 km.

27 sierpnia br. we Feltre odbyły się Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. Na starcie stanęła 7-osobowa reprezentacja polskich strażaków. 10-kilometrowa trasa została poprowadzona wąskimi uliczkami urokliwego miasteczka u podnóża Dolomitów.

W kategorii mężczyzn polscy strażacy nie dali szans swoim rywalom i w komplecie zameldowali się na podium. Zwyciężył Damian Noga z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie, srebrny medal zdobył Kamil Poczwardowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, a na najniższym stopniu podium stanął Przemysław Ratajczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim.

Pozostali nasi biegacze stawali na podium w swoich kategoriach wiekowych. Indywidualne wyniki polskich strażaków zaprocentowały zdobyciem tytułu Drużynowego Mistrza Europy Strażaków.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich, a zwłaszcza dla naszej Asi, której życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia: mł. kpt. Seweryn Pogocki, KM PSP Piotrków Tryb.