W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Msza Święta z okazji Dnia Strażaka

29.04.2021

Obchody dnia strażaka w KM PSP Bielsko-Biała

Dzień Strażaka, to międzynarodowe święto strażaków obchodzone 4 maja. To nie przypadkowa data, bo wypada w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana. Właśnie on jest patronem gaszących pożary. Świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

W tym roku 4 maja, o godz.12.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odprawiona będzie uroczysta Msza Święta w intencji Strażaków, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Wiktora Skworca - Arcybiskupa Metropolity Katowickiego.
Ze względu na panującą pandemię, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jacek Kleszczewski zaprasza na transmisję mszy św. online na profilu: Katedra Katowice na kanale YouTube:  https://www.youtube.com/channel/UCvA6Zr4x9a5mw9ZbLseW7mA