W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rejestrujemy się w bazie dawców szpiku

22.04.2021

Strażacy rejestrują się na potencjalnych dawców szpiku

Bielscy strażacy przyłączyli się do akcji „Zestawu na 5”  organizowanej przez Fundację DKMS, która ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Funkcjonariusze są gotowi oddać swoje komórki macierzyste i szpik kostny, aby uratować komuś życie.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Im więcej osób będzie zarejestrowanych, tym większa szansa dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego na znalezienie zgodnego genetycznie dawcy niespokrewnionego. Rejestrując się, zwiększasz szansę na uratowanie komuś życia. W trosce o zdrowie chorych obywateli strażacy zachęcają do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku i sami się rejestrują. Ludzie zmagający się z białaczką czekają na swojego bliźniaka genetycznego, którym może być każdy z nas. Jest to kolejny przykład na to, że strażacy pomagają nie tylko w czasie pożarów czy miejscowych zagrożeń. Włączanie się w akcje, dzięki którym mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym jest dla nich największą satysfakcją, zgodnie ze strażacką maksymą „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!”.

Szczegóły akcji „Zestaw na 5” znajdują się na stronie : https://www.dkms.pl/dzialaj/pomoz-inaczej/zamow-zestaw-na-5

Zdjęcia (2)