W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uszkodzony gazociąg przy ul. Zajazdowej

24.05.2021

Uszkodzony gazociąg przy ulicy Zajazdowej w Bielsku-Białej

W dniu 24.05.2021 r. o godz. 11.42 do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP wpłynęło zgłoszenie o ulatniającym się gazie przy ul. Zajazdowej w Bielsku-Białej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu terenu działań stwierdzono, że podczas prac ziemnych uszkodzony został gazociąg średniego ciśnienia. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na pomiarze stężenia gazu znajdującego się w powietrzu i sąsiadujących domach. Z uwagi na miejsce występowania - otwarta przestrzeń - nie było potrzeby wyznaczania strefy i przeprowadzania ewakuacji sąsiednich budynków. Na miejscu pojawiło się pogotowie gazowe, które zabezpieczyło tymczasowo gazociąg przed wyciekiem i wezwało na miejsce ekipę do naprawy nieszczelności.

W zdarzeniu brały udział 4 zastępy z JRG 1, zastęp z OSP Leszczyny, patrol policji oraz pogotowie gazowe. Działania zakończono ok. godziny 12.30.  

Zdjęcia (2)