W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek samochodowy w Świętoszówce

23.04.2021

Logo PSP

Wczoraj po godzinie 12 doszło do wypadku samochodowego z udziałem Mazdy CX3 oraz wozu asenizacyjnego w Świętoszówce na ulicy Cieszyńskiej. Droga była całkowicie zablokowana.

Lewa strona samochodu osobowego była poważnie uszkodzona i spowodowała zakleszczenie 73- letniej kierującej, która była przytomna, uskarżająca się na ból po lewej stronie klatki piersiowej i miednicy. Strażacy w celu wydobycia poszkodowanej musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Po wykonaniu dostępu do 73-latki została ona ewakuowana z pojazdu na noszach typu deska i przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. Pogotowie ratunkowe po przeprowadzeniu wstępnych badań, zabrało kobietę do szpitala. Kierujący pojazdem ciężarowym nie odniósł żadnych obrażeń.

Dalsze czynności straży pożarnej polegały na usunięciu substancji ropopochodnych i płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z elementów karoserii uszkodzonych pojazdów. Działania zakończono o godz. 15.42.