W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Fumigacja JRG w Szubinie

13.03.2021

Na pierwszym planie dwóch strażaków, strażak z lewej w ubraniu ochronnym chemicznym koloru żółtego, na twarz maska, na plecach aparat ochrony układu oddechowego. Strażak z prawej w kurtce ubrania specjalnego koloru granatowego, na twarzy maseczka chirurgiczna. Strażak z prawej sprawdza dopięcia kombinezonu chemicznego. W tle siwa elewacja budynku JRG w Szubinie.

W dniu 13.03.2021 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego Bydgoszcz została zadysponowana do fumigacji punktu alarmowego JRG2 w Szubinie. Miało to miejsce po tym jak u jednego z funkcjonariuszy pełniącego służbę w PA wykryto zakażenie koronawirusem Sars-Cov-2. Działania grupy polegały na wykonaniu fumigacji pomieszczeń o łącznej kubaturze 1250m3 urządzeniami NOCO Spray oraz NOCOMAX INOX. Dodatkowo część pomieszczeń została poddana dokładnej dezynfekcji środkiem Bioseptol poprzez manualne ścieranie powierzchni i sprzętu. Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony indywidualnej (ubrania klasy III – typ 3b i 5b), rękawicach nitrylowych, obuwiu chemoodpornym oraz aparatach ochrony układu oddechowego. Po zakończeniu działań przeprowadzono dekontaminację wstępną ratowników i sprzętu użytego podczas działań z jednoczesnym podziałem na przeznaczony do utylizacji i do dalszego użytkowania po przeprowadzeniu dekontaminacji właściwej. Przewidziany  do dalszego użytkowania sprzęt został powtórnie poddany dezynfekcji, a przeznaczony do utylizacji zabezpieczono poprzez podwójne zapakowanie w czerwonych workach i sztywno-ściennym pojemniku.

Na miejscu zastępy:
JRG 2 Bydgoszcz
302c61 SLRRchem
JRG 2 Bydgoszcz 302c90 SLOp

Tekst i zdjęcia: JRG2 KM PSP w Bydgoszczy

 

Zdjęcia (5)