W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar mieszkania, ul. Toruńska w Bydgoszczy

08.03.2021

Na pierwszym planie przód pojazdu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Volvo, w tle przód pojazdu samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu marki Man. Obydwa pojazdy koloru czerwonego należące do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy.

W dniu 08.03.2021 roku o 7:41 bydgoscy strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy. Na miejscu zastano silne zadymienie wydobywające się z jednego z mieszkań na pierwszym piętrze budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Strażacy niezwłocznie przystąpili do ratowania lokatora, który jak wynikało z informacji od innych mieszkańców budynku, miał się znajdować w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Rota z kamerą termowizyjną udała się na poszukiwania osoby poszkodowanej oraz źródła ognia. Jednocześnie od strony ulicy Toruńskiej kolejny zastęp sprawił drabinę przystawną do okna mieszkania. Rota ratownicza w pokoju objętym pożarem odnalazła 70-letniego niepełnosprawnego mężczyznę, natychmiast przystępując do wyniesienia go na zewnątrz budynku. Poszkodowany przytomny z widocznymi oparzeniami został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego i odwieziony do szpitala. Po ewakuowaniu mężczyzny druga rota wchodząc do mieszkania przez okno przystąpiła do akcji gaśniczej. W trakcie prowadzonych działań otrzymano informację, że w mieszkaniu objętym pożarem znajduje się pies, a w kolejnym mieszkaniu lokatorka z psem. Po oddymieniu klatki schodowej lokatorkę i zwierzęta ewakuowano bezpiecznie na zewnątrz. Przy użyciu wentylatora oddymiono i przewietrzono cały budynek.

Na miejscu zastępy:
JRG SP PSP Bydgoszcz 251c21 GBA 2,7/29/2,7
JRG SP PSP Bydgoszcz 251c25 GCBA 5/42/5,6
JRG 1 Bydgoszcz
301c21 GBA 2,5/25/5
JRG 1 Bydgoszcz 301c51 SCD 37
KM PSP Bydgoszcz 300c90 (Grupa Operacyjna)

Inne służby:
Policja
Pogotowie Ratunkowe

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Karol Smarz KM PSP w Bydgoszczy

Zdjęcia (4)