W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar sadzy – kamienica przy ul. Sierocej

08.02.2021

Widok na elewacje frontowe dwóch kamienic dwupiętrowych w zabudowie szeregowej, kamienica po lewej elewacja w kolorze żółtym, kamienica po prawej elewacja w kolorze siwym. Nad dachem zółtej kamienicy silne zadymienie.

27.01.2021 roku o 15:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o silnym zadymieniu wydobywającym się z dachu budynku mieszkalnego przy ul. Sierocej w Bydgoszczy.. W wyniku rozpoznania stwierdzono pożar sadzy w przewodzie kominowym. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Do stłumienia palącej się sadzy użyto specjalnej lancy kominowej, która umożliwia podanie prądu wody o odpowiednich parametrach nie powodując uszkodzeń konstrukcji komina. Następnie oczyszczono przewód kominowy, gorące sadze z wyczystki zostały wyniesione na zewnątrz budynku i przelane wodą. Żaden z mieszkańców budynku nie wymagał pomocy medycznej. W wyniku panujących warunków atmosferycznych dojazd do miejsca zdarzenia był utrudniony. Wskutek wzmożonych opadów śniegu ulice były zablokowane licznymi korkami. Podczas dojazdu do miejsca zdarzenia strażacy pomagali kierowcom, którzy utknęli i tarasowali przejazd.

 

Na miejscu zastępy:
JRG 1 Bydgoszcz
301c21 GBA 2,5/25/5
JRG 1 Bydgoszcz 301c22 GBA-Rt 2,5/16 Pr250
JRG 1 Bydgoszcz 301c51 SCD 37
JRG SP PSP Bydgoszcz 251c21 GBA 2,7/29/2,7

 

Opracowanie: kpt. Karol Smarz KM PSP w Bydgoaszczy

Zdjęcia: portal Bydgoszcz998

Zdjęcia (3)