W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego

07.06.2021

Przedstawiciele służb stojący na scenie filharmonii trzymający w dłoniach pamiątkowe ramy z podziękowaniami. W środku zdjęcia stoi w mundurze wyjściowym st. bryg. Jacek Kaczmarek - Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP

7 czerwca w ramach obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyła się uroczysta sesja sejmiku województwa w gmachu Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Sesję poprzedziła msza święta w bydgoskiej bazylice św. Wincentego a Paulo, która rozpoczęła wczorajsze uroczystości, mszy przewodniczył biskup toruński Wiesław Śmigiel. W nabożeństwie uczestniczyli członkowie zarządu województwa z marszałkiem Piotrem Całbeckim, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i radni województwa, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, a także parlamentarzyści i przedstawiciele administracji rządowej. Gośćmi uroczystej, transmitowanej online sesji sejmiku byli m.in. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, a także przedstawiciele służb i instytucji zaangażowanych w walkę z epidemią, którzy odebrali specjalne podziękowania podpisane przez gospodarza województwa i przewodniczącą sejmiku. Państwową Straż Pożarną reprezentowali st. bryg. Jacek Kaczmarek - Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki oraz st. bryg. Janisław Buller - Komendant Miejski PSP w Bydgoszczy.

Zdjęcia (2)