W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SZCZEPIMYSIĘ – realizacja kolejnych transportów osób do punktów szczepień

29.03.2021

Z lewej na pierwszym planie widać prawe przednie drzwi busa strażackiego koloru czerwonego z białym napisem Straż, w tle dwóch strażaków ubranych w kurtkę ubrania specjalnego i czarne spodnie koszarowe. Jeden ze strażaków pcha wózek inwalidzki, na którym siedzi kobieta. Obok strażaków idzie mężczyzna w czarnej kurtce.

W ramach wspierania Narodowego Programu Szczepień strażacy z terenu miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego realizują nieustannie transporty  do punktów szczepień osób niepełnosprawnych oraz mających trudności z dostępem do wskazanych punktów. Działania te odbywają się z zachowaniem wskazanych zasad reżimu sanitarnego. Do tej pory zrealizowano 23 takie transporty.

Z transportu realizowanego przez jednostki ochrony przeciwpożarowej mogą skorzystać:

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,
  • osoby powyżej 70 roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Przypominamy,  że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVCID-19.

 

Zdjęcia i opracowanie: KM PSP w Bydgoszczy

Zdjęcia (4)