W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SZCZEPIMYSIĘ – strażacy kontynuują transport osób w ramach wspierania Narodowego Programu Szczepień

17.02.2021

Widok na frontową elewację szpitala w Ciechocinku, elewacja oszklona, w prawej części zdjęcia lewy bok pojazdu strażackiego osobowego, pojazd koloru czerwonego, za pojazdem w kierunku szpitala zmierza jedna osoba - mężczyzna ubrany w czarną kurtkę i czarną czapkę na głowie.

W ramach wspierania Narodowego Programu Szczepień strażacy z terenu miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego realizują kolejne  transporty  do punktów szczepień osób niepełnosprawnych oraz mających trudności z dostępem do wskazanych punktów. Działania te odbywają się z zachowaniem wskazanych zasad reżimu sanitarnego.

Z transportu realizowanego przez jednostki ochrony przeciwpożarowej mogą skorzystać:

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,
  • osoby powyżej 70 roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.
     

Przypominamy,  że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVCID-19.
 

Opracowanie: kpt. Karol Smarz KM PSP w Bydgoszczy

Zdjęcia (5)