W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tragiczny wypadek na DW551

21.03.2021

W oddali po lewej stronie na ulicy stoi samochód pożarniczy ciężarowy koloru czerwonego ze srebrnymi skrytkami sprzętowymi należący do OSP Dąbrowa Chełmińska - widać prawy bok auta. W oddali po prawej wrak samochodu marki Peugeot wbity w przydrożne drzewo. Za pojazdami rozciąga się las.

W dniu 21.03.2021 roku o godz. 15:28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Drodze Wojewódzkiej 551 pomiędzy miejscowościami Gzin, a Dąbrowa Chełmińska. Samochód osobowy marki Peugeot uderzył w przydrożne drzewo. Autem podróżowały dwie osoby. Kobieta będąca pasażerką auta została ewakuowana z pojazdu, udzielano jej pomocy do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Kierujący samochodem 19-letni mężczyzna był uwięziony w pojeździe. Strażacy używali narzędzi hydraulicznych w celu uwolnienia poszkodowanego, który następnie został przekazany kolejnemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety mimo starań służb, mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Ranna kobieta została odwieziona do jednego z bydgoskich szpitali. Ruch drogowy na DW551 podczas działań był całkowicie zablokowany.

Na miejscu zastępy:
JRG 2 Bydgoszcz 302c21 GBA-Rt 2,5/16
OSP Dąbrowa Chełmińska 309c41 GBA-Rt 2,5/16
OSP Gzin  308c47 GBM 2,5/8

Inne służby:
Policja
Pogotowie Ratunkowe
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (Ratownik 2)

Zdjęcia: OSP Dąbrowa Chełmińska
Opracowanie: kpt. Karol Smarz KM PSP w Bydgoszczy

Zdjęcia (3)