W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

SGRChem-Eko Częstochowa

  1. Miejsce stacjonowania (rejon koncentracji) i struktura organizacyjna SGR CHEM-EKO Częstochowa.
  1. SGRChem–Eko Częstochowa funkcjonuje na bazie obiektów Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 82/94, w którym mieści się siedziba Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.
  2. SGRChem–Eko Częstochowa stacjonuje i ma swój rejon koncentracji w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Częstochowie.
  3. Dowódca SGRChem–Eko Częstochowa w uzasadnionym przypadku może wyznaczyć inny rejon koncentracji dla członków grupy specjalistycznej.
  4. Struktura SGRChem–Eko Częstochowa składa się z Dowódcy SGRChem-Eko – kpt. mgr inż. Paweł Gronkiewicz, Zastępcy Dowódcy SGRChem-Eko – st. kpt. Przemysław Winek, trzech dowódców zmian służbowych mogących w razie nieobecności Dowódcy lub Zastępcy pełnić obowiązki Dowódcy grupy oraz ratowników specjalistycznych o odpowiednich kwalifikacjach i kursach z ratownictwa chemiczno – ekologicznego, zgodnie z „Zasadami organizacji ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego w KSRG”.
  5. W skład SGRChem–Eko Częstochowa wchodzą następujące samochody:
  • ciężki samochód ratownictwa chemicznego IVECO SCRChem - stan obsady 2 osoby,
  • średni samochód ratownictwa technicznego SCANIA SRt - stan obsady 3 osoby,
  • ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/40/4,8 SCANIA - stan obsady 6 osób.

W związku ze specyfiką pojazdów ratowniczych JRG 2 wchodzących  w skład grupy SGRChem – Eko Częstochowa, do działań z zakresu ratownictwa chemiczno – ekologicznego wyjeżdżać będzie łącznie w trzech pojazdach ratowniczych 11 ratowników. W razie potrzeby istnieje możliwość dojazdu 12 ratownika pojazdem SLRR do miejsca prowadzenia działań przez grupę.

{"register":{"columns":[]}}