W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Czołowe zderzenie dwóch aut osobowych na DW 505 w gminie Młynary, powiat elbląski

10.07.2021

Dwa rozbite samochody widziane z tyłu. Pomiędzy nimi sylwetki strażaków podczas usuwania dachu uszkodzonego pojazdu, jeden strażak trzyma nożyce hydrauliczne i przecina konstrukcję auta.

10 lipca 2021 roku około godziny 16:05, pomiędzy miejscowością Błudowo, a Młynary w powiecie elbląskim doszło do czołowego zderzenie dwóch aut osobowych. Na miejsce zdarzenia skierowano pobliską jednostkę OSP oraz dwa zastępy z JRG nr 1 w Elblągu.

Pojazdami podróżowały łącznie dwie osoby. Działania straży w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do jednego z poszkodowanych kierowców, przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Następnie wspólnie z ratownikami ZRM ewakuowano poszkodowanego z uszkodzonego wraku pojazdu. Dalsze czynności polegały na usunięciu pozostałości po kolizyjnych i zneutralizowaniu rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych.

W wyniku tego zdarzenia obaj kierowcy zostali zabrani do szpitala. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana w obu kierunkach. Przyczyny i okoliczności wypadku bada policja.

Na miejscu pracowały cztery JOP: 2 zastępy z JRG nr 1 w Elblągu, 2 zastępy z OSP Młynary, Policja oraz ZRM.

Opracowanie: mł. asp. Dawid Rogożyński, Zdjęcia: st. kpt. Piotr Woliński

Zdjęcia (5)