W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Groźny wypadek w Gronowie Górnym, wśród poszkodowanych dwoje dzieci

11.04.2021

Z lewej strony widoczny w rowie rozbity minivan. Obok znajdują się strażacy którzy udzielają pomocy osobom poszkodowanym, za nimi na drodze stoi wóz strażacki, obok widoczne dwa pojazdy zespołów ratownictwa medycznego oraz radiowóz.

11 kwietnia 2021 r. około godziny 14:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch aut osobowych do którego doszło na tzw. starej siódemce w Gronowie Górnym. Do zdarzenia natychmiast skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Elblągu.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca osobowego  Volkswagena Passata z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na sąsiedni pas i zmusił prawidłowo jadącego kierowcę Chryslera do ucieczki. W wyniku tego zdarzenia minivan, którym podróżowało 6 osób, zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przyjazdu zespołów ratownictwa medycznego (ZRM). Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga była zablokowana w obu kierunkach. Do elbląskich szpitali odwiezionych zostało łącznie 5 osób, w tym dwoje dzieci.

Na miejscu pracowały 3 zastępy z JRG nr 1 w Elblągu, tj. 11 ratowników, Policja oraz ZRM. Przyczyny i okoliczności wypadku bada Policja.

Opracowanie: st. kpt. Łukasz Kochan, mł. asp. Dawid Rogożyński; Zdjęcia: st. kpt. Piotr Woliński

Zdjęcia (5)