W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar piekarni w Milejewie - powiat elbląski

01.07.2021

Budynek piekarni w centralnej części zdjęcia, z widocznymi kłębami dymu wydostającymi się z całej powierzchni poddasza.

1 lipca o godzinie 04:15 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęła informacja o pożarze piekarni w pobliskim Milejewie. Na miejsce skierowano okoliczne jednostki OSP oraz strażaków z JRG nr 1 w Elblągu.

Na miejscu strażacy zastali rozwinięty pożar w części  poddasza i w części produkcyjnej na parterze budynku. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów gaśniczych w natarciu na ognisko pożaru oraz na obronie sąsiedniego budynku aby nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Pracownicy piekarni zdołali opuścić budynek jeszcze przed przyjazdem JOP. Pożar został opanowany po około dwóch godzinach, jednak prace rozbiórkowe i dogaszanie ukrytych zarzewi ognia z uwagi na konstrukcję budynku trwały do godzin popołudniowych. Ostatni zastęp do swojej jednostki wrócił ok. godziny 16:00.

W działaniach brało udział łącznie 11 jednostek ochrony przeciwpożarowej z JRG nr 1 i JRG nr 2 z Elbląga, OSP Milejewo, OSP Majewo, OSP Łęcze oraz OSP Pogrodzie.

Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśni policyjne postępowanie.

Opracowanie: mł. asp. Dawid Rogożyński, Zdjęcia: kpt. Paweł Olszewski, mł. asp. Dawid Rogożyński

Zdjęcia (5)