W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar przy ul. Grochowskiej w Elblągu

06.07.2021

Widok budynku gospodarczego z widocznymi płomieniami. Dookoła panuje duże zadymienie.

6 lipca 2021 roku około godziny 17:40 strażacy zostali wezwani do pożaru budynku produkcyjno-gospodarczego przy ul. Grochowskiej w Elblągu.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu strażacy zastali rozwinięty już pożar budynku lakierni, z widocznymi na zewnątrz płomieniami. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu łącznie pięciu prądów gaśniczych w natarciu na palący się obiekt, co w efekcie doprowadziło do ugaszenia pożaru. Wszyscy pracownicy budynku zdołali go opuścić jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych. Dalsze działania polegały na przeszukaniu wszystkich pomieszczeń oraz dogaszaniu pozostałych zarzewi ognia. Na zakończenie pogorzelisko zostało dokładnie sprawdzone kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym pod kątem występowania dodatkowych zagrożeń.

W działaniach gaśniczych brały udział cztery zastępy ratowniczo-gaśnicze z obu elbląskich jednostek, łącznie 13 strażaków, policja oraz pogotowie energetyczne.

Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśni policyjne postepowanie.

Opracowanie: mł. asp. Dawid Rogożyński, Zdjęcie: kpt. Paweł Olszewski

Zdjęcia (1)