Strażak z Elbląga Mistrzem Europy w Kickboxingu

18.11.2022

Dwaj zawodnicy stoją na macie po stoczonym pojedynku. Po środku stoi sędzia i unosi ręce zawodnika po prawej stronie w geście zwycięstwa. W tle widać kibiców na trybunach.

18 listopada br. podczas Mistrzostw Europy odbywających się w tureckiej Antalyi złoty medal w formule Light Contact -74kg wywalczył Adrian Durma, strażak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Adrian w finałowej walce pewnie pokonał Greka Michailangelosa Nikolou, rewanżując mu się tym samym za ubiegłoroczną porażkę w walce o złoto podczas Mistrzostw Świata.

Adrian na swoim koncie ma już 2 brązowe medale Mistrzostw Świata, 2 brązowe medale Mistrzostw Europy, 4 Puchary Świata oraz 3 Puchary Europy.

Po 12 latach startów w imprezach mistrzowskich Adrian zdobył upragniony tytuł Mistrza Europy!