W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

CENTRUM EDUKACJI PRZECIWPOŻAROWEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „OGNIK”

Ognik

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu w ramach edycji 2018 Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego (GBO) poparł propozycję zadania ogólnomiejskiego pod tytułem Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży „OGNIK” zgłoszonego przez strażaka Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Grudziądzu - Radosława Gawreckiego.

Z przyjemnością i wielką satysfakcją informujemy, że Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży „OGNIK” rozpocznie swoją działalność od dnia 26 marca 2019 r. Centrum zlokalizowane jest na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Strażackiej 1 w Grudziądzu. Jesteśmy pewni, że trud włożony w realizację zadania GBO spełni swoje główne zadanie, to znaczy pozwoli uczyć dzieci i młodzież bezpiecznych zachowań i przewidywania sytuacji mogących spowodować pożar lub inne zagrożenie.

W ramach zajęć odwiedzający będą mogli zapoznać się z pracą strażaka, zagrożeniami pożarowymi czającymi się w domowym pokoju, kuchni czy łazience. Duży nacisk położony jest także na bezpieczeństwo nad wodą zarówno w porze letniej jak i zimowej. Na przestrzeni kilkunastu metrów dzieci na własne oczy będą mogły porównać piękny las i zniszczenia które dokonuje w tym środowisku pożar, który często rozpoczyna się od małego pożaru traw lub miejsc biwakowych. Nie zapomnieliśmy także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Ukoronowaniem zajęć jest możliwość wcielenia się w małego strażaka i wirtualna jazda prawdziwym strażackim samochodem do pożaru.

Mamy nadzieję, że wizyta i zasady bezpieczeństwa utkwią dzieciom i starszym odwiedzającym w pamięci. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i udziału w zajęciach.

Zajęcia odbywają się w dni robocze poniedziałek-piątek (wyłączając okresy wakacji, ferii zimowych i przerw świątecznych).
Czas trwania zajęć to ok 90 minut.
Godziny rozpoczęcia zajęć: 9:00, 11:00, 13:00.

Uzgodnienia terminu wizyty należy dokonać telefonicznie pod numerem +48 694 450 936, od poniedziałku do piątku w dni robocze (wyłączając okresy wakacji, ferii zimowych i przerw świątecznych), w godzinach 7:30 – 8:30. 

Adres - Jednostka Ratowniczo Gaśnicza nr 2, ul. Strażacka 1 w Grudziądzu

Prosimy o zapoznanie się z zapisami Regulaminu korzystania z Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży  „OGNIK” Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu dostępnego poniżej.

Uwaga:

Doświadczenia półrocznej działalności naszego „Ognika” wykazały rzadkie, jednak występujące przypadki niekomfortowego samopoczucia dzieci z grup 6 latków (częściowe zaciemnienie pomieszczeń, nieznane otoczenie itp.). Dlatego podjęto decyzję o zmianie punktu I.3 Regulaminu korzystania z centrum edukacji przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży „Ognik”, podnosząc od dnia 20 września 2019 r dolny wiek dziecka z 6 do 7 lat.

Materiały

Regulamin Ognik
Regulamin​_v2009.pdf 0.50MB
Karta zgłoszenia grupy zorganizowanej
Karta​_zgłoszenie​_grupy​_zorganizowanej.pdf 0.44MB
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
04.12.2020 19:08 st.sekc. Łukasz Baranowski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
st. sekc. Baranowski Łukasz
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
CENTRUM EDUKACJI PRZECIWPOŻAROWEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „OGNIK” 1.0 04.12.2020 19:08 st.sekc. Łukasz Baranowski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}