W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowy wóz bojowy dla OSP w Wielkim Wełczu

21.12.2020

Zbiórka strażaków na placu przed budynkiem jednostki przy nowym pojeździe strażackim. Przy boku czerwono – białego pojazdu strażackiego stoi pięciu strażaków w granatowych mundurach galowych i 2 członkinie młodzieżowej drużyny pożarniczej w czerwonych kurtkach. Przy maszcie flagowym stoi druh i druhna ubrani w mundury galowe. W tle budynek remizy w kolorze kremowym z czerwoną bramą i napisem OSP.

W poniedziałek, 21 grudnia 2020 r., przy remizie OSP w Wielkim Wełczu odbyło się uroczyste przekazanie nowego wozu bojowego. Ze względu na panujące obostrzenia i zakazy w tym doniosłym dla druhów wydarzeniu udział wzięła ograniczona ilość osób. Na zaproszenie gospodarzy zjawili przedstawiciele władz samorządowych, z wójtem gminy Grudziądz panem Andrzejem Rodziewiczem na czele, a także Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - st. bryg. Robert Wiśniewski i Komendant Miejski PSP w Grudziądzu - st. bryg. Robert Gutowski. Nowy lekki samochód gaśniczy z funkcją ratownictwa technicznego zbudowany na podwoziu Volkswagena Craftera 4x4 zastąpi wysłużony pojazd marki Lublin. Całkowity koszt zakupu auta wyniósł 259 tys. zł. z czego 256 410 zł stanowiła dotacja z Funduszu Sprawiedliwości, a wkład własny Gminy Grudziądz wyniósł 2 590 zł. Druhom z OSP w Wielkim Wełczu, jak również władzom gminnym gratulujemy kolejnego sukcesu w dążeniu do odnowienia parku maszynowego jednostek OSP, a w trakcie użytkowania nowego wozu tradycyjnie życzymy tyle samo szczęśliwych powrotów, co wyjazdów do akcji.

Opracował: mł. bryg. Paweł Korgol

Zdjęcia: Włodzimierz Michalak

Zdjęcia (5)