W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody święta Konstytucji 3 maja

03.05.2021

Na zdjęciu po prawej stronie żołnierz w mundurze maskującym podczas pełnienia warty honorowej. Drugi, tak samo ubrany żołnierz wchodzi po kamiennych schodach z wieńcem kwiatów. Po lewej stronie sześciu funkcjonariuszy w mundurach galowych stoi w szeregu. Wszyscy mają założone maseczki ochronne. W tle kolorowe fasady kamienic i pozostali uczestnicy uroczystości.

W poniedziałek na grudziądzkim Rynku odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja. Ze względu na obowiązujące obostrzenia miała ona skromny charakter.  W  230 rocznicę uchwalenia drugiej na świecie, a pierwszej w Europie konstytucji, pod pomnikiem Żołnierza Polskiego, wiązanki złożyły delegacje samorządowców i służb mundurowych. W imieniu strażaków hołd twórcom konstytucji oddał st. bryg. Robert Gutowski - Komendant Miejski PSP w Grudziądzu.

Opracował: mł. bryg. Paweł Korgol

Zdjęcia: Elżbieta Kamińska

Zdjęcia (2)