W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podziękowania za akcję gaszenia pożaru samochodu w Grudziądzu

04.01.2021

Na zdjęciu widoczne 4 osoby w trakcie wręczania teczek z podziękowaniami i upominków w jasnym pomieszczeniu. Po lewej dwaj strażacy w galowych czarnych mundurach po prawej 2 kobiety. Od lewej kobieta o długich jasnych rozpuszczonych włosach, w jasnej bluzce i ciemnych spodniach. Po prawej policjantka z kitką na głowie w mundurze galowym: niebieska marynarka i czarna spódnica. Wszystkie osoby na twarzy mają założone czarne maseczki. W tle widoczne białe drzwi do pomieszczenia.

W poniedziałek, 4 stycznia 2021 r., w Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu wręczono podziękowania dwojgu funkcjonariuszom, oraz pracownicy stacji paliw za godną naśladowania postawę podczas pożaru auta.  Gratulacje złożyli: Komendant Miejski Policji w Grudziądzu - insp. Marcin Zaleśkiewicz, Zastępca Kujawsko – Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - st. bryg. Robert Wiśniewski, oraz Komendant Miejski PSP w Grudziądzu - st. bryg. Robert Gutowski. Cała wyróżniona trójka otrzymała również drobne upominki.

Przypomnijmy, że pożar, o którym mowa, miał miejsce 27 grudnia ubiegłego roku na jednej ze stacji paliw w Grudziądzu. Wzorową akcję gaśniczą przed przybyciem strażackich zastępów przeprowadzili policjanci z grupy „Speed”: sierż. sztab. Iwona Czarnecka i sierż. Łukasz Szymański, oraz pracownica stacji pani Krystyna Janowska.  Gdyby nie ich zdecydowane działania zdarzenie to mogłoby mieć dużo poważniejsze skutki. Wszyscy troje w sposób profesjonalny wykorzystali walory podręcznego sprzętu gaśniczego, przeznaczonego do gaszenia pożarów w zarodku. Dzięki takiej postawie działania przybyłych na miejsce zastępów PSP ograniczyły się do potwierdzenia skuteczności akcji gaśniczej, odłączenia zasilania akumulatorowego i zakręcenia butli z gazem. Wyróżnionym gratulujemy.

Opracował: mł. bryg. Paweł Korgol

Zdjęcia: podkom. Robert Szablewski, mł. bryg. Sławomir Chyła

 

Zdjęcia (6)