W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozpoczęły się szczepienia grudziądzkich strażaków przeciw COVID-19

01.04.2021

Zdjęcie przedstawia strażaka w czarnym mundurze sztabowym siedzącego przy biurku w pomieszczeniu. W ręku trzyma bordowo-białą kartkę z napisem „COVID-19 Vaccine AstraZeneca”. W tle okno, telefony, kwiat i radiostacja.

W czwartek, 1 kwietnia, rozpoczęły się szczepienia strażaków z Grudziądza i okolic przeciw COVID-19. Wśród funkcjonariuszy innych służb mundurowych w grudziądzkim szpitalu zostało zaszczepionych 29 strażaków PSP i 78 druhów z OSP. Dalsze szczepienia zaplanowane są zaraz po świętach. Na tę chwilę chęć przyjęcia szczepionki zgłosiło 56 strażaków zawodowych i 157 ochotników. Z akcją zaszczepienia wiążemy duże nadzieje wierząc, że dzięki nabyciu odporności przez funkcjonariuszy możliwe będzie ustabilizowanie sytuacji kadrowej, do tej pory mocno nadwyrężonej absencją z powodu izolacji i kwarantanny.

Opracował: mł. bryg. Paweł Korgol

Zdjęcia: kpt. Tomasz Beyer

Zdjęcia (1)