W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ślubowanie funkcjonariuszy rozpoczynających służbę w KM PSP w Grudziądzu

01.02.2021

Zbiórka strażaków w jasnym pomieszczeniu. Po prawej stronie stoi trzech strażaków w mundurach wyjściowych. Środkowy trzyma biało - czerwony sztandar komendy. Po lewej dwoje funkcjonariuszy (kobieta i mężczyzna) ubranych w mundury koszarowe składa ślubowanie. W środku komendant w mundurze wyjściowym odczytuje rotę ślubowania z granatowej teczki. Wszyscy zgromadzeni mają twarze zasłonięte maseczkami. W tle wyposażenie gabinetu: szafy, stół, telewizor.

W poniedziałek, 1 lutego 2021 r., w gabinecie Komendanta Miejskiego PSP w Grudziądzu, uroczyste ślubowanie złożyło dwoje nowoprzyjętych funkcjonariuszy – str. Dorota Stucka i str. Miłosz Marszałek. Powtarzając słowa roty, za st. bryg. Robertem Gutowskim, oboje ślubowali na sztandar grudziądzkiej komendy „Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.”

Nowi funkcjonariusze zasilą szeregi Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Grudziądzu. Dorocie i Miłoszowi życzymy wiele satysfakcji i sukcesów w tej, wymagającej wielu poświęceń, służbie.

Opracował: mł. bryg. Paweł Korgol

Zdjęcia: mł. bryg. Paweł Korgol

Zdjęcia (6)