W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SzczepimySię – strażacy z powiatu grudziądzkiego czynnie wspierają Narodowy Program Szczepień

10.02.2021

Zdjęcie przedstawia kabinę czerwonego samochodu strażackiego widzianą z prawego boku. Na drzwiach biały napis 449c53. Przez otwarte drzwi widać ciemne wnętrze. Na fotelu pasażera siedzi mężczyzna ubrany w maseczkę, który zaczyna wysiadać. W tle widać leżący dookoła śnieg.

W tym tygodniu do pomocy w ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 włączyli się także strażacy z powiatu grudziądzkiego. Druhowie z OSP w Grucie pomogli dotrzeć do punktu szczepień mieszkańcowi swojej gminy. Każdy taki transport odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego, według specjalnie opracowanych wytycznych. Ewentualną potrzebę dowożenia na szczepienia przez podmioty KSRG samorządy zgłaszają wyznaczonemu koordynatorowi.

Z możliwości specjalnego transportu mogą skorzystać:

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,
  • osoby powyżej 70 roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Opracował: mł. bryg. Paweł Korgol na podstawie materiałów Zespołu Prasowego KG PSP
Zdjęcia: 
Marcin Kruca - OSP w Grucie

Zdjęcia (2)