W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczyste przekazanie nowego wozu bojowego OSP w Piaskach

05.01.2021

Uroczysta zbiórka strażacka przy ciężarowym wozie bojowym. Pośrodku, na wysokości czerwonej kabiny 4 strażaków w maseczkach, w piaskowym umundurowaniu bojowym i białych hełmach. Po lewej przy otwartych skrytkach dwóch strażaków w mundurach galowych i maseczkach prowadzących zbiórkę oraz stół z dwoma bukietami kwiatów. Po prawej strażacy w mundurach wyjściowych oraz osoby cywilne. Wszyscy w maseczkach. W tle zielone krzewy i budynki jednorodzinne.

W poniedziałek, 4 stycznia 2021 r., przy remizie OSP w Piaskach odbyło się uroczyste przekazanie nowego wozu bojowego, który dotarł do jednostki w ostatnich dniach ubiegłego roku. Oprócz druhów z Piask w wydarzeniu wzięli udział: Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju - pani Anna Gembicka, Starosta Powiatu Grudziądzkiego - pan Adam Olejnik, Wójt Gminy Grudziądz - pan Andrzej Rodziewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz - pani Hanna Kołodziej, Zastępca Kujawsko – Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu - st. bryg. Robert Wiśniewski, Komendant Miejski PSP w Grudziądzu - st. bryg Robert Gutowski, oraz Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Grudziądzu - dh Sławomir Chyła.

Koszt zakupu nowego, średniego samochodu gaśniczego na podwoziu MAN TGM.13.290 wyniósł 810 570 PLN i został sfinansowany z budżetu centralnego, budżetu gminy Grudziądz, dotacji WFOŚ i środków zebranych w trakcie publicznej zbiórki zorganizowanej przez członków OSP w Piaskach.

Druhom z Piask gratulujemy osiągnięcia sukcesu w długoletnich staraniach o nowy wóz bojowy, mając na uwadze, że wzmocni on potencjał jednostki pełniącej służbę w naszym powiecie.

Opracował: mł. bryg. Paweł Korgol

Zdjęcia: Natalia Becker - Dziadzio

Zdjęcia (4)