W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

KONIŃSCY STRAŻACY POMAGAJĄ PRZY WALCE Z PANDEMIĄ

16.04.2021

Strażacy z powiatu konińskiego nie tylko gaszą pożary, czy pomagają przy wypadkach drogowych, ale angażują się również w pomoc w walce z pandemią.

Pomoc w dotarciu seniorom na szczepienia

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 pomagają dotrzeć do punktów szczepień starszym osobom, które z różnych przyczyn nie mogą tam dojechać samodzielnie. Od początku akcji przetransportowali 34 osoby z terenu powiatu konińskiego.

To nie jedyna pomoc w jaką zaangażowali się konińscy strażacy. W miesiącu marcu druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych dostarczyli blisko 63 tys. ulotek mieszkańcom powiatu konińskiego, które zawierały informacje o profilaktyce  oraz szczepieniach przeciw COVID-19.

Ciąg dalszy wsparcia walki z pandemią przez strażaków to dostarczenie na początku kwietnia maseczek ochronnych oraz środków do dezynfekcji do parafii na terenie powiatu konińskiego, które zostały przekazane za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Ponadto konińscy strażacy codziennie dokonują sprawdzenia technicznego namiotów pneumatycznych zlokalizowanych przy budynkach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, poprzez uzupełnianie powietrza oraz właściwe zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi.

Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski

Zdjęcia: OSP Kazimierz Biskupi

Zdjęcia (1)