POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE CTIF

26.06.2022

26 czerwca 2022 r. na stadionie miejskim w Kleczewie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF dla strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zdjęcie przedstawia drużynę dziewcząt podczas zawodów MDP. Druhny przy pomocy hydronetki podają wodę do druhny która leży i celuje strumieniem wody tablicę.

Na zawodach obecny był zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie bryg. Sebastian Fabiszak.

Do zmagań stanęło 8 drużyn z gmin powiatu konińskiego wyłonionych w zawodach gminnych, w tym 5 drużyn chłopców i 3 drużyny dziewcząt. Zawody zgodnie z regulaminem CTIF zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 mz przeszkodami.

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce w grupie chłopców zajęli druhowie z OSP Budzisław Kościelny. Na podium znaleźli się również druhowie z OSP Kazimierz Biskupi zajmując drugie miejsce oraz druhowie z OSP Dobrosołowo zajmując trzecie miejsce.

W grupie drużyn dziewcząt pierwsze miejsce na podium zajęły druhny z OSP Dobrosołowo, drugie miejsce druhny z OSP Kazimierz Biskupi oraz trzecie miejsce druhny z OSP Budzisław Kościelny.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary oraz pamiątkowe medale. Zawody sędziowali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie oraz druhowie z OSP.

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski

Zdjęcia: druh Bogdan Siwiński