W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

POŻAR BUDYNKU GOSPODARCZEGO Z POMIESZCZENIEM MIESZKALNYM

03.04.2021

Zdjęcie przedstawia strażaków, którzy podają wodę na palące się pomieszczenia w budynku gospodarczym.

3 kwietnia 2021 r. o godz. 18.28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Kawnice, gmina Golina.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar parterowego budynku gospodarczego z pomieszczeniem mieszkalnym. W budynku znajdowało się pięć pomieszczeń, z czego  dwa objęte były pożarem. Ponadto w całym budynku panowało silne zadymienie. Według relacji sąsiadów oraz przybyłego współwłaściciela, budynek od dłuższego czasu nie był użytkowany.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego wykonali dostęp do pomieszczeń przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego. Następnie ratownicy podali wodę na palące się elementy wyposażenia pomieszczeń budynku oraz na nieużytkowe poddasze, w celu ugaszenia palącej się więźby dachowej. W trakcie prowadzonych działań strażacy zauważyli 11 kg butlę z gazem propan – butan, która była nadpalona i miała uszkodzony zawór bezpieczeństwa przez który wydobywał się gaz. Butla została wyniesiona na zewnątrz i zanurzona w metalowej beczce z wodą, w celu kontynuacji chłodzenia, aż do całkowitego opróżnienia gazu. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do wynoszenia nadpalonych elementów wyposażenia budynku i dogaszaniu ich  wodą na zewnątrz.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Kawnice, OSP Golina i OSP Węglew.

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski

Zdjęcia: JRG Nr 1 w Koninie

Zdjęcia (2)