W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

UWIĘZIONY KOT W STUDZIENCE

02.04.2021

Zdjęcie przedstawia kota, który został wydobyty ze studni i znajduje się w metalowej skrzynce

2 kwietnia 2021 r. po godz. 19.00 konińscy strażacy zostali wezwani do uwięzionego kota w Koninie przy ul.  Przemysłowej. Na miejsce zdarzenia udał się zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w studzience na głębokości ok. 3 m znajduje się kot, który ma problem z wydostaniem się. Ze względu na ciężki betonowy właz, który zwisał nad studzienką, do działań zadysponowano samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie.

Działania strażaków polegały na odciągnięciu betonowego włazu przy pomocy przenośnej wyciągarki, a następnie przy pomocy drabiny przenośnej dotarciu do kota. Podjęte czynności pozwoliły na skuteczne wydobycie kota na powierzchnię i przekazaniu go przedstawicielowi Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.   

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski

Zdjęcia: JRG Nr 1

Zdjęcia (3)