W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

WSPÓŁPRACA Z WOJEWÓDZKIM SZPITALEM ZESPOLONYM W KONINIE

30.04.2021

Zdjęcie przedstawia strażaka podczas wykładu dla pracowników szpitala

Od początku pandemii w cały kraju odnotowano zwiększoną liczbę pożarów w szpitalach, związanych ze stosowaniem tlenu. W atmosferze wzbogaconej w tlen materiały mogą ulec łatwiejszemu zapaleniu, a pożary mają wyższą temperaturę oraz gwałtowniejszy przebieg.

Ze względu na ryzyko związane ze zwiększonym stosowaniem urządzeń do tlenoterapii w szpitalach, nawiązano współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Koninie w celu przybliżenia zagrożeń związanych z występowaniem wysokiego stężenia tlenu.

W dniu 30 kwietnia 2021 r. kpt. Michał Karczewski, zastępca naczelnika Wydziału Kontrolno – Rozpoznawczego Komendy Miejskiej PSP w Koninie, przeprowadził wykład dla pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, w którym zwrócił szczególną uwagę na kwestie zagrożenia pożarowego związanego z występowaniem w pomieszczeniach szpitala wysokiego stężenia tlenu w powietrzu.

Do omówienia powyższych zagadnień wykorzystano materiały przygotowane przez Wydział Kontrolno – Rozpoznawczy oraz Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski

Zdjęcia: Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie

Zdjęcia (1)