W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

WYPADEK W MIEJSCOWOŚCI OSIECZA PIERWSZA

25.04.2021

Cztery osoby, w tym dziecko zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło 25 kwietnia 2021 r. około godz. 16.30 w miejscowości Osiecza Pierwsza, gmina Rzgów.

Zdjęcie przedstawia dwa samochody osobowe , które się zderzyły. Samochód koloru srebrnego stoi tyłem, natomiast samochód koloru ciemnego bokiem. Na zdjęciu widać również samochody strażackie , karetkę pogotowia ratunkowego oraz strażaków i policjantów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Renault podróżowały cztery osoby, w tym dwoje dzieci, natomiast Fordem wyłącznie kierowca. W samochodzie Renault znajdowała się kierująca oraz jedno dziecko, natomiast pozostałe osoby opuściły pojazdy przed przybyciem strażaków.  

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym osobom, w tym dziecku oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. Przybyłe na miejsce zdarzenia Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały poszkodowane osoby do szpitala. W trakcie prowadzonych działań kierujący Fordem zgłosił trudności z oddychaniem, wobec powyższego wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który również zabrał mężczyznę do szpitala.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Rzgów.

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski

Zdjęcia: JRG Nr 2 w Koninie

Zdjęcia (1)