W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowy Sącz, ul. Tarnowska-pożar samochodu ciężarowego

04.05.2021

Strażacy prowadzą działania przy kabinie samochodu ciężarowego stojącego na drodze. Jeden ze strażaków zdejmuje aparat ochrony dróg oddechowych. Obok stoi samochód pożarniczy. Drugim pasem jedzie samochód.

3 maja o godzinie 18.26 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulice Tarnowską.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliła się komora silnika samochodu ciężarowego MAN. Widoczny gęsty dym i płomienie ognia wydobywały się z tylnej części kabiny. Samochodem podróżował sam kierujący, który przed przybyciem strażaków próbował ugasić pojazd przy użyciu gaśnicy proszkowej. Działania były nieskuteczne. Działania strażaków poległy na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu piany w kierunku źródła ognia. Kierowano ruchem drogowym, który odbył się wahadłowo. Odłączono akumulator. Sprawdzono komorę silnika przy użyciu kamery termowizyjnej. Po przygaszeniu pożaru nadal był widoczny unoszący się dym w kabinie silnika w miejscu lewarka. Podniesiono  kabinę pojazdu za pomocą rozpieracza kolumnowego a następnie podano prąd piany ciężkiej, którym ugaszono pożar.  Działania ratowniczo- gaśnicze trwały godzinę.

Zdjęcia (6)