W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st.bryg.Bogdan Gumulak

Zastępca Komendanta Miejskiego PSP

Zastępca Komendanta Miejskiego st.bryg. Bogdan Gumulak

Bogdan Gumulak urodził się 19 marca 1969 r. w Krynicy Zdrój. Z ochroną przeciwpożarową związany jest od 1987 r., kiedy to rozpoczął służbę  w Zawodowej Straży Pożarnej w Nowym Sącz na stanowisku pomocnik przodownika roty. W latach 1990 do 1992 rozpoczął naukę  jako słuchacz-kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu.  Po ukończeniu szkoły, z dniem 01.07.1992 r. podjął służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Sączu.  W następnych latach pełnił służbę na kolejnych stanowiskach służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na terenie województwa nowosądeckiego i województwa małopolskiego. W 1996 r. ukończył  Szkołę  Główną Służby Pożarniczej w Warszawie  uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa, tytuł magistra uzyskał w 2015 r. w Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu o specjalności Zarządzanie Środowiskowe w Sytuacjach Kryzysowych.

W latach 1999-2017 zajmował stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP  Nr 2 w Nowym Sączu jednocześnie pełniąc nieetatową funkcję d-cy Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej  pełniąc tą funkcję do marca 2019 roku. Z dniem 1 listopada 2017 r. Został powołany przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego na stanowisko zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu.  W trakcie swojej służby ukończył szereg kursów specjalistycznych przygotowujących do działań specjalistycznych i międzynarodowych min w zakresie, kurs płetwonurka, kurs sternika motorowodnego, kurs obsługi geofonów, kurs obsługi GP,S kurs PEPP Pediatric Education for  Prehospital Professionals, szkolenie medyczne wg program szkolenia BTLS (Basic Trauma Life Support), szkolenie z zakresu ochrony radiologicznej, przygotowanie do działań ratowniczych poza granicami kraju. Uczestniczył w działaniach ratowniczych po trzęsieniach ziemi w Turcji, Iranie, Indonezji , Haiti oraz w szeregu działań poszukiwawczo ratowniczych na terenie kraju po katastrofach budowlanych.

Odznaczony m. in.: dwukrotnie Krzyżem Zasługi za Dzielność , Brązowym Krzyżem Zasługi ,Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Medalem za Zasługi   dla Pożarnictwa ,Odznaka Honorowa „ Zasłużony dla Pożarnictwa Ziemi Sądeckiej”

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
23.11.2020 10:11 st. bryg. Paweł Motyka
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wydział Organizacyjno Kadrowy
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st.bryg.Bogdan Gumulak 3.0 10.12.2020 18:40 st. bryg. Paweł Motyka
st.bryg.Bogdan Gumulak 2.0 23.11.2020 10:12 st. bryg. Paweł Motyka
st.bryg.Bogdan Gumulak 1.0 23.11.2020 10:11 st. bryg. Paweł Motyka

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}