W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st.bryg.Bogdan Gumulak

Zastępca Komendanta Miejskiego PSP

Mężczyzna na zdjęciu

Bogdan Gumulak urodził się 19 marca 1969 r. w Krynicy Zdrój. Z ochroną przeciwpożarową związany jest od 1987 r., kiedy to rozpoczął służbę  w Zawodowej Straży Pożarnej w Nowym Sącz na stanowisku pomocnik przodownika roty. W latach 1990 do 1992 rozpoczął naukę  jako słuchacz-kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu.  Po ukończeniu szkoły, z dniem 01.07.1992 r. podjął służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Sączu.  W następnych latach pełnił służbę na kolejnych stanowiskach służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na terenie województwa nowosądeckiego i województwa małopolskiego. W 1996 r. ukończył  Szkołę  Główną Służby Pożarniczej w Warszawie  uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa, tytuł magistra uzyskał w 2015 r. w Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu o specjalności Zarządzanie Środowiskowe w Sytuacjach Kryzysowych.

W latach 1999-2017 zajmował stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP  Nr 2 w Nowym Sączu jednocześnie pełniąc nieetatową funkcję d-cy Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej  pełniąc tą funkcję do marca 2019 roku. Z dniem 1 listopada 2017 r. Został powołany przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego na stanowisko zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu.  W trakcie swojej służby ukończył szereg kursów specjalistycznych przygotowujących do działań specjalistycznych i międzynarodowych min w zakresie, kurs płetwonurka, kurs sternika motorowodnego, kurs obsługi geofonów, kurs obsługi GP,S kurs PEPP Pediatric Education for  Prehospital Professionals, szkolenie medyczne wg program szkolenia BTLS (Basic Trauma Life Support), szkolenie z zakresu ochrony radiologicznej, przygotowanie do działań ratowniczych poza granicami kraju. Uczestniczył w działaniach ratowniczych po trzęsieniach ziemi w Turcji, Iranie, Indonezji , Haiti oraz w szeregu działań poszukiwawczo ratowniczych na terenie kraju po katastrofach budowlanych.

Odznaczony m. in.: dwukrotnie Krzyżem Zasługi za Dzielność , Brązowym Krzyżem Zasługi ,Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Medalem za Zasługi   dla Pożarnictwa ,Odznaka Honorowa „ Zasłużony dla Pożarnictwa Ziemi Sądeckiej”

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
23.11.2020 10:11 st. bryg. Paweł Motyka
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wydział Organizacyjno Kadrowy
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st.bryg.Bogdan Gumulak 4.0 01.03.2023 20:05 st. bryg. Paweł Motyka
st.bryg.Bogdan Gumulak 3.0 10.12.2020 18:40 st. bryg. Paweł Motyka
st.bryg.Bogdan Gumulak 2.0 23.11.2020 10:12 st. bryg. Paweł Motyka
st.bryg.Bogdan Gumulak 1.0 23.11.2020 10:11 st. bryg. Paweł Motyka

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}