W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy oddają krew w okresie pandemii Koronawirusa

08.06.2021

Strażak z OSP Stadła oddaje krew siedząc na fotelu.

W całym kraju prowadzone są akcje poboru krwi. To odpowiedź na apele regionalnych centrów krwiodawstwa, które w czasie pandemii Koronawirusa borykają się z brakiem krwi.
Odpowiadając na apel strażacy oraz strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "ognista kropla" zorganizowali akcję oddawania krwi w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu przy ul. Witosa 69.
W akcji 8 czerwca  zarejestrowano 32 osoby, z czego dokonano 25 pobrań w sumie oddając 11,25 litra bezcennej krwi. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem przybyło bardzo wiele osób. Po raz kolejny strażacy nie zawiedli oddając krew a ponadto oprócz wykonywania obowiązków ustawowych w dodatkowy sposób wpływają na poprawę bezpieczeństwa publicznej służby Narodowego Centrum Krwi. Organizując takie akcje wypełniamy podstawowy cel, jakim jest poprawa zaopatrzenia służby zdrowia w krew.
Wśród dawców byli zaprzyjaźnieni krwiodawcy z jednostek OSP Powiatu Nowosądeckiego. Na wyróżnienie zasługują jednostki: OSP Nawojowa, OSP Biegonice, OSP Librantowa, OSP Podegrodzie, OSP Stara Wieś, OSP GRS Nowy Sącz.
Każdy z krwiodawców został tradycyjnie obdarowany czekoladami oraz miłą niespodzianką przekazaną przez firmę Piwniczanka Spółdzielnia Pracy.
Środowisko strażackie kolejny raz potwierdziło, że zawsze można na nich liczyć. Potrzebujących tego bezcennego leku nie brakuje. Dla służb mundurowych  od wielu lat jest formą zasilania i wspierania Publicznej Służby Krwi
Wszystkim, którzy w tym dniu zechcieli się podzielić darem swego serca składamy serdeczne podziękowania.

Zdjęcia (17)