W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SzczepimySię. Strażacy z Siemianowic Śląskich pomagają w transporcie osób do punktów szczepień. [aktualizacja]

26.04.2021

Transport na szczepienie przed druhów OSP Siemianowice

Strażacy z Siemianowic Śląskich aktywnie wspomagają ogólnopolską akcję szczepień przeciwko Covid-19 pomagając w transporcie osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Osoby te zostały wskazane przez koordynatora miejskiego ds. transportu który współpracuje w tym zakresie z punktami szczepień.

Po otrzymaniu informacji o potrzebnej pomocy w dotarciu na szczepienie dysponowany jest samochód wraz z strażakami, którzy zachowując odpowiedni reżim sanitarny zabierają wskazaną osobę z miejsca zamieszkania, dowożą do punktu szczepień oraz odwożą do domu. Strażacy służą też pomocą przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu oraz dojściu do budynku. Wszystko to odbywa się zgodnie z wytycznymi dla PSP/OSP w zakresie transportu pacjentów do punktów szczepień jak i personelu medycznego do pacjentów. W działania aktywnie włączyli się druhowie Ochotniczej Straży Pożarnych z Siemianowic Śląskich.

Działania prowadzone są w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego.  

Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Opracował: kpt. Mariusz Rozenberg 
Zdjęcia: dh Sebastian Bortlisz (OSP Siemianowice Śląskie)

Materiały

Wytyczne dla PSP i OSP w zakresie transportu pacjentów do punktów szczepień jak i personelu medycznego do pacjentów
Wytyczne​_dla​_PSP​_i​_OSP​_w​_zakresie​_transportu​_pacjentów​_do​_punktów​_szczepień​_jak​_i​_personelu​_medycznego​_do​_pacjentów.pdf 9.10MB

Zdjęcia (10)