W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Bez programowania nie ma świętowania

30.05.2019

Nie czekamy na 1 czerwca i już zaczynamy świętowanie! I to nie byle jakie, bo z programowaniem! I to nie byle gdzie, bo w Ostrowcu Świętokrzyskim, Kwidzynie, Inowrocławiu i Żarach. U nas Dzień Dziecka zaczyna się już w piątek 31 maja. Świętujemy cały weekend. Jeśli nie masz pomysłu jak sprawić przyjemność swoim mniejszym i większym dzieciakom, wpadnijcie na nasze wydarzenia. Na pewno nie będziecie żałować.

Na zdjęciu widać grupę uśmiechniętych dzieci w strojach superbohaterów, przebywających w otoczeniu drzew. U dołu znajduje się pasek logotypów: Europejskie Fundusze Polska Cyfrowa, Ministerstwo Cyfryzacji, NASK i Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Zaprogramuj się na Dzień Dziecka

Ostrowiec Świętokrzyski, Kwidzyn, Inowrocław i Żary – to cztery z 16 miast, w których działają nasze Kluby Młodego Programisty. To punkty warsztatowe, w którym dzieci (i ich rodzice) mogą brać udział w bezpłatnych zajęciach programowania. I to właśnie programowanie będzie motywem przewodnim naszych imprez.

Świętowanie zaczynamy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotykamy się o godz. 14.00 na boisku Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys przy ul. Ferdynanda Focha 3. Gwarantujemy niezapomniane spotkanie z robotami, programistyczne szaleństwa i… to że będzie przesłodko. Nasze wydarzenie potrwa do godz. 18.00. Zapraszamy!

Także w piątek (31 maja) o godz. 14.00 zaczynamy świętowanie w Kwidzynie, a dokładnie w auli tamtejszej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Hallera 4. Dajemy słowo – jeśli przyjdziecie, na pewno nie będziecie żałować. Nieważne, że nigdy nie programowaliście. To nawet lepiej! Zaczniecie. Nasza w tym głowa, abyście przy okazji świetnie się bawili. Zapraszamy do godz. 18.00.

Roboweekend

W jeden z najważniejszych dni w roku, czyli w Dzień Dziecka – 1 czerwca do wspólnego świętowania zapraszamy mieszkańców Inowrocławia. Zaczynamy o godz. 13.00 na przykościelnym terenie przy ul. Poznańskiej 332. Czego możecie się spodziewać? Programowanie na tabletach, kodowanie tras robotów, układanie wyjątkowego sudoku – to tylko kilka atrakcji, z których będziecie mogli skorzystać do godz. 17.00.

Dla mieszkańców Żar tegoroczny Dzień Dziecka przedłużamy do niedzieli (2 czerwca). Będziemy na Was czekać w godz. 12.00-16.00 w Żarskim Domu Kultury przy ul. Wrocławskiej 7. Nie będziemy czekać sami. Będą z nami roboty. Szykujcie się na logiczny tor przeszkód. Brzmi dziwnie? Uwierzcie nam, to świetna zabawa.

I teraz najważniejsze: wstęp na nasze wszystkie imprezy jest BEZPŁATNY!

Bawcie się cudnie, a przy okazji… wszystkiego co najwspanialsze dla wszystkich dzieci. Tych mniejszych i tych bardziej dorosłych.
 

Dzień Dziecka z Klubem Młodego Programisty – Ostrowiec Świętokrzyski

Kiedy: piątek – 31 maja 2019

O której: w godz. 14.00 – 18.00

Gdzie: boisko Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys (ul. Ferdynanda Focha 3)

Wstęp wolny!

Dzień Dziecka z Klubem Młodego Programisty – Kwidzyn

Kiedy: piątek – 31 maja 2019

O której: w godz. 14.00 – 18.00

Gdzie: aula Szkoły Podstawowej nr 5  (ul. Hallera 4)

Wstęp wolny!

Dzień Dziecka z Klubem Młodego Programisty – Inowrocław

Kiedy: sobota – 1 czerwca 2019

O której: w godz. 13.00 – 17.00

Gdzie: przykościelny teren przy ul. Poznańskiej 332

Wstęp wolny!

Dzień Dziecka z Klubem Młodego Programisty –  Żary

Kiedy: niedziela – 2 czerwca 2019

O której: w godz. 12.00 – 16.00

Gdzie: Żarski Dom Kultury (ul. Wrocławska 7)

Wstęp wolny!

Więcej informacji o Klubach Młodego Programisty znajdziecie na www.klubmlodegoprogramisty.pl

***

O projekcie

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

{"register":{"columns":[]}}