W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Zacznij programować

Programowanie to ostatnio jedno z najpopularniejszych słów w edukacji. Już od kilku lat w Polsce zajęcia uczące dzieci programowania cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Ale prawdziwy boom na programowanie dopiero przed nami – od września 2017 r. programowanie zostało zapisane w podstawie programowej już od 1. klasy szkoły podstawowej.

Od 1 września 2017 r. programowanie stało się elementem podstawy programowej na wszystkich etapach edukacji. Pamiętając, że nauka kodowania to przede wszystkim nauka logicznego myślenia, chcemy wspierać nauczycieli w ich pracy z najmłodszymi. Według danych Komisji Europejskiej już w 2020 roku na rynku pracy zabraknie 900 tys. specjalistów z branży IT. Deficyt dotyczy nie tylko osób ze ścisłym wykształceniem informatycznym, ale także pracowników, którzy wykorzystują umiejętności logicznego i analitycznego myślenia w tworzeniu kreatywnych rozwiązań posługując się nowymi technologiami. To nowa rzeczywistość, z którą polska szkoła musi się zmierzyć. Mamy nadzieję, że scenariusze lekcji, zabawy i gry edukacyjne będą dla Państwa wsparciem w tej drodze.

Oferta komercyjnych zajęć w tym obszarze poszerza się z dnia na dzień – niestety, nie dla wszystkich jest ona dostępna i w większości dotyczy dużych miast. Na szczęście na rynku istnieje wiele inicjatyw, które oferują dzieciom i młodzieży bezpłatne kursy programistyczne. To wszystko jest jednak kroplą w morzu potrzeb.

Wiedzą o tym doskonale rodzice, którzy rozumiejąc, jak ważna jest to umiejętność dla przyszłości ich dzieci, szukają dla nich wsparcia.

Wychodząc na przeciw tym rodzicielskim oczekiwaniom chcemy wesprzeć właśnie ich, aby mogli samodzielnie wprowadzać dziecko w fascynujący świat myślenia programistycznego – świat, który nas otacza i którego odkrywanie może stać się fascynującą przygodą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Wielu rodziców już wzięło sprawy w swoje ręce i swoim przykładem udowadniają, że „nie taki diabeł straszny”, a wręcz przeciwnie, że – ucząc własne dziecko samemu można połknąć bakcyla programowania.

{"register":{"columns":[]}}