W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Scenariusze lekcji dla nauczycieli

Grafika przedstawia na żółtym tle kobietę trzymającą tabliczkę z napisem: scenariusze dla nauczycieli.

Nie ustajemy w staraniach, aby Was zachęcić do rozpoczęcia przygody z programowaniem! Tym razem przygotowaliśmy zestaw scenariuszy zajęć. To pomysły na aktywności, dzięki którym przygoda z programowaniem okaże się wspaniałą zabawą. Przekonajcie się.

Materiały przygotowaliśmy tak, by poradziły sobie z nimi także osoby, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu zajęć z programowania.

Dla każdego

Scenariusze napisane są prostym językiem, prowadzą krok po kroku po kolejnych aktywnościach. Do każdego zadania przygotowana jest instrukcja z podpowiedziami. Dzięki temu każdy może przeprowadzić warsztat dla kilkunastoosobowej grupy. Zestaw podzielony jest na dwie grupy wiekowe. Pierwsze dziesięć scenariuszy to aktywności dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Druga dziesiątka – dla dzieci na poziomie 4-6 klasy szkoły podstawowej.

Podróż z programowaniem

Tematem przewodnim wszystkich scenariuszy jest podróż. Młodsze dzieci zwiedzają kontynenty, starsze wyruszają w kosmos. Dzięki temu zajęcia, poza nauką podstaw programowania, są doskonałym impulsem do podjęcia rozważań na tematy przyrodnicze, związane z kulturą czy językiem.

Zaproponowane aktywności zawierają alternatywne polecenia, dzięki którym w dowolny sposób można stopniować trudność zadań, dostosowując je do potrzeb grupy.

Przygodę czas zacząć!

Mamy nadzieję, że materiały będą  początkiem niezwykłej przygody z nauką programowania, a także okazją do poznania wielu ciekawostek związanych z podróżowaniem. Nie ma na co czekać, zajrzyjcie do scenariuszy i wybierzcie coś dla siebie.

Materiał został przygotowany w ramach projektu 3.4 Kampanie edukacyjnoinformacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych, POPC.

zobacz wszystkie
{"register":{"columns":[]}}