W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Materiały szkoleniowe CodeWeek dla naczycieli

Świetnie materiały szkoleniowe skierowane do nauczycieli i innych osób zajmujących się działalnością edukacyjną znajdziecie na stronie oficjanlej Europejskiego Tygodnia Kodowania - www.codeweek.eu. Poza formularzem, za pomoca którego dodacie na mapę swoje wydarzneie, na tej platformie także znajdziecie wiele inspiracji dot. prowadzenia zajęć z programowania dla dzieci w różnych wieku i o różnym poziomie zaawansowania.

Na grafice widać dwie animowane postacie - kobietę i mężczyzę, oboje uśmiechnięci, w pomarańczowych koszulkach. Kobieta w ręku trzyma tablet, a palcem lewej ręki wskazuje na widoczną za nauyczycielami tablicę. W górnej części grafiki widać kolorowe kółka i napis "CodeWeek".

Darmowe materiały szkoleniowe i informacje, które pomogą postawić pierwsze kroki na drodze do zaplanowania następnych innowacyjnych zajęć dla uczniów na codeweek.eu to stale rozwiajna zakładka, na której znajdziesz bezpłatne materiały szkoleniowe, które przygotowane zostały tak, żeby mógł z nich skorzystać każdy, nauczyciel, bez względu na dotychczasowe doświadczenia w nauce kodowania:

Nie wymagamy od ciebie żadnego doświadczenia z kodowaniem ani programowaniem. Ukończenie każdego z przedstawionych modułów szkoleniowych zajmie ci około 15 minut. Zaprezentowane moduły przedstawiają najważniejsze zagadnienia związane z programowaniem i zadania dotyczące myślenia obliczeniowego. W modułach znajdziesz także praktyczne porady i wskazówki na temat prezentacji opisywanych koncepcji w klasie.

Każdy moduł składa się z filmu wprowadzającego i gotowych scenariuszy zajęć. Koniecznie zajrzycie na codeweek.eu!

Grafika przestawia screen podstrony strony www.codeweek.eu z sekcji "Materiały szkoleniowe" skierowanej do nauczycieli. W górnej części widzimy grafikę, na której kilkoro dzieci/młodzież programują roboty. Poniżej widać opis modułu "Kdowanie bez technologii cyfrowych (bez prądu) i jego treść: "Kodowanie bez technologii cyfrowych (bez prądu) Autor: Alessandro Bogliolo Kod to język maszyn – umożliwia nam pisanie programów, dzięki którym dodajemy nowe funkcje do dziesiątek miliardów programowalnych przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Kodowanie stanowi najszybszy sposób realizacji naszych pomysłów, a także najskuteczniejszą metodę rozwoju umiejętności myślenia obliczeniowego. Warto jednak pamiętać o tym, że korzystanie z technologii nie jest warunkiem koniecznym do zdobycia tej umiejętności. W praktyce jest wręcz przeciwnie – to nasza umiejętność myślenia obliczeniowego jest kluczem, dzięki któremu możemy sprawić, że technologia działa tak, jak tego chcemy. W przedstawionym filmie Alessandro Bogliolo, profesor wykładający zagadnienia związane z systemami komputerowymi we Włoszech oraz koordynator Europejskiego Tygodnia Kodowania, przedstawi serię zadań związanych z kodowaniem, które można wykonać bez elektryczności i bez wykorzystywania jakichkolwiek urządzeń elektronicznych. Głównym celem zajęć bez elektryczności jest zlikwidowanie barier w dostępie, a także wprowadzenie kodowania do każdej szkoły, niezależnie od posiadanego wyposażenia oraz funduszy. Zajęcia z programowania bez prądu pozwalają wszystkim uczestnikom odkryć różnorodne aspekty obliczeniowe otaczającego świata.Czujesz, że jesteś w stanie podzielić się zdobytą wiedzą z uczniami? Wybierz jeden z poniższych planów zajęć i zorganizuj zajęcia dla swoich uczniów. Zajęcia 1 – CodyRoby dla szkół podstawowych Zajęcia 2 – CodyRoby dla szkół ponadpodstawowych Zajęcia 3 – CodyRoby dla szkół średnich Nie zapomnij o zaznaczeniu swojego wydarzenia na mapie Tygodnia Kodowania. Możesz z łatwością zorganizować lekcję w klasie, dzień otwarty lub wydarzenie w swojej szkole. Wybierz tylko datę i dodaj swoje wydarzenie na mapie Tygodnia Kodowania. Każdy organizator wydarzenia otrzyma certyfikat uczestnictwa za udział i włożony wysiłek. Jeśli chcesz nawiązać kontakty z międzynarodową grupą nauczycieli – entuzjastów, dołącz do grupy dla nauczycieli poświęconej Europejskiemu Tygodniowi Kodowania na Facebooku! Aby pójść o krok dalej i nawiązać współpracę z innymi szkołami w twoim kraju lub w całej Europie, podejmij wyzwanie Tygodnia Kodowania dla wszystkich „Code Week 4 All”.". Na dole widoczne są kolorowe koła i logotyp CodeWeek.

Materiały

Przejd na codeweek.eu
{"register":{"columns":[]}}