W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Klub Młodego Programisty

Kluby Młodego Programisty to działanie Ministerstwa Cyfryzacji (obecnie KPRM) i Państwowego Instytutu Badawczego NASK, w ramach którego dzieci i młodzież w wieku szkolnym uczą się programowania.

Rusza nowa edycja Klub Młodego Programisty. Logotypy Funduszy Europejskich, KPRM, NASK i Unii Europejskiej

Klub Młodego Programisty

Kluby Młodego Programisty utworzone zostały jesienią 2018 r. Od samego początku cieszyły się niemalejącą popularnością. Tylko w 2019 roku wzięło w nich udział ponad 21 tysięcy uczestników. Przez 12 miesięcy odbyły się 1622 warsztaty stacjonarne. W pierwotnej formule – do zawieszenia zajęć w związku z epidemią - w każdym województwie działał jeden stacjonarny klub. Zależało nam, aby dotrzeć do dzieci z mniejszych miast dlatego KMP otworzyliśmy w Nysie, Siedlcach, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Jaworznie (do kwietnia 2019 r. Żorach), Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie. 

Klub Młodego Programisty online

Ze względu na wprowadzenie stanu pandemii w marcu 2020 roku warsztaty stacjonarne zostały zawieszone. W ich miejsce w maju 2020 r. uruchomione zostały warsztaty online. Pozwoliły one dotrzeć do jeszcze większej liczby uczestników. Pierwsza edycja warsztatów online spotkała się z dużym zainteresowaniem – w pojedynczym warsztacie wzięło udział średnio 600 osób, a łącznie – w obu cyklach – ponad 12 000 uczestników. Druga edycja zakończyła się równie dużym sukcesem.

Podczas każdego cyklu, w ciągu 10 spotkań, uczestnicy wykorzystywali bezpłatne aplikacje do programowania online, ale poznali również zasady programowania offline. Dzięki warsztatom uczestnicy zostali w bezpieczny sposób wprowadzeni do świata IT. Zajęcia prowadzili wykwalifikowani trenerzy, którzy w przystępny sposób uczyli podstaw programowania. Przekonajcie się sami!.

Zajęcia prowadzone były dla dwóch grup wiekowych: 1-3 oraz 4-6 klas szkół podstawowych. Dziesięć jednogodzinnych spotkań online to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu w domu. Poprzez udział w zajęciach, uczestnicy rozwijają kluczowe kompetencje XXI wieku tj. umiejętność analitycznego myślenia, innowacyjność, wytrwałość, chęć podejmowania działań, rozwiązywania problemów i pokonywania trudności.

Aby wziąć udział w pełnym cyklu warsztatów, wystarczy obejrzeć kolejno 10 webinarów i razem z trenerami wykonywać zadania. Wszystkie webinary zostały nagrane właśnie po to, żeby można było z nich skorzystać w dowolnym momencie. Przejdź do webinarów klikając w ten link.

Kursy programowania z Klubem Młodego Programisty na platformie OSE IT Szkoła

W związku z dużym zainteresowaniem dwiema edycjami warsztatów postanowiliśmy wykorzystać scenariusze wypracowane w ramach webinarów i przygotowaliśmy kolejną odsłonę klubów – programowanie w Scratch z Klubem Młodego Programisty na platformie OSE IT Szkoła.

Duża popularność kursów zachęciła nas do przygotowania kolejnych cyklów spotkań z programowaniem, tym razem skierowanych do nieco starszych uczestników – uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, czyli kursów programowania w Pythonie z Klubem Młodego Programisty. Są one dostępne na dwóch poziomach: podstawowym i średnio zaawansowanym.

Rusza nowa edycja Klubu Młodego Programisty! Kliknij w grafikę i dowiedz się więcej

dzieci

Wideo

Aktualności

{"register":{"columns":[]}}