W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

CodeWeek

Grafika ma intensywnofioletowe tło. Po lewej stronie, na obrzeżu grafiki znajdują się różnokolorowe bąbelki. Obok znajduje się kolorowa rakieta, unosząca się w górę, z ufoludkiem wyglądającym przez okienko. Z rakiety wydostają się, niczym smuga spalin, kolorowe bąbelki. Pod rakietą logo CodeWeek: rysunek myszy komputerowej i napis: CodeWeek, 9-24 października 2021.
Po prawej stronie grafiki napisy, jedne pod drugimi: białymi literami „CodeWeek 2021”, pod nim żółtymi literami, pismem drukowanym „start”, kremowymi literami, pismem ręcznym „myśl, baw się, koduj”. Pod napisami na białej belce loga: organizatorzy – KPRM, NASK, partnerzy – Giganci Programowanie, EduSens, Cyfrowy Dialog, loga Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, powtórzone są loga KPRM i NASK. Na dolnym brzegu grafiki pasek różnokolorowych bąbelków.

Europejski Tydzień Kodowania

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu!

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

CodeWeek to:

  • świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: codeweek.eu/add
  • wiele ogólnodostępnych, bezpłatnych wydarzeń, w których możesz wziąć udział – klikając w link do konkretnego webinaru, który znajdziesz w wydarzeniu na Facebooku lub na w kalendarzu wydarzeń lub po prostu wchodząc na codeweek/pl/live.

Kilka prostych kroków i Twoje wydarzenie znajdzie się na mapie, czyli zostanie wliczone do europejskiego rankingu.

Kto może zorganizować takie wydarzenie? Każdy!

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do zakładek po lewej strone - na początek polecamy wpis "Jak zacząć? CodeWeek krok po kroku".

Wideo

Wszystkich zainteresowanych CodeWeek zapraszamy do kontaktu:
Facebook: Code Week Pl
Instagram: codeweekpl
mail: programowanie@mc.gov.pl

 

Plakat przedstawia nadchodzące wydarzenia CodeWeek 17 WRZ, 19.00 CodeWeekowa rozgrzewka z Uczymy Dzieci Programować dla kogo? wszyscy zainteresowani nauką kodowania, szczególnie nauczyciele, edukatorzy oraz rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym 28 WRZ, 19.00 Wystartuj z nami - pierwsze kroki w CodeWeek dla kogo? wszyscy zainteresowani nauką kodowania, szczególnie nauczyciele, edukatorzy oraz rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym 30 WRZ, 19.00 Wystartuj z nami - pierwsze kroki w CodeWeek dla kogo? wszyscy zainteresowani nauką kodowania, szczególnie pracownicy bibliotek i ośrodków kultury, które prowadzą działania skierowane do dzieci 9 PAŹ, 17.00 CodeWeek START z Klubem Młodego Programisty dla kogo? wszyscy zainteresowani nauką kodowania, szczególnie nauczyciele, edukatorzy oraz rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym 12 PAŹ 17.00 Scratch i sztuczna inteligencja w teatrze lalek dla kogo? dzieci i młodzież 9-12 lat 14 PAŹ, 17.00 Sesja treningowa ze sztuczną inteligencją dla kogo? dzieci i młodzież 12-14 lat 18 PAŹ 17.30 Scratch: Minecraftowe rewolucje dla kogo? dzieci i młodzież 7-12 lat 20 PAŹ 18.00 Webowi cybermasterzy czyli moja własna strona internetowa dla kogo? dzieci i młodzież 13-18 lat 22 PAŹ, 17.00 CodeWeekEND - programujemy w Pythonie dla kogo? dzieci i młodzież 12-18 lat

Aktualności

{"register":{"columns":[]}}