W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

CodeWeek

Napis "Dołącz do CodeWeek 10-25 października 2020", dzieci i młodzież programując roboty, drona.

Europejski Tydzień Kodowania

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: codeweek.eu/add

Kilka prostych kroków i Twoje wydarzenie znajdzie się na mapie, czyli zostanie wliczone do europejskiego rankingu.

Kto może zorganizować takie wydarzenie? Każdy!

Grafika ma różowe tło. Na górze grafiki znajduje się biały napis o treści: Trwa konkurs 1000 pierwszych inicjatyw online. Poniżej znajduje się animowana ilustracja, która przedstawia dziewczynkę leżącą obok maty do kodowania. Po lewej stronie grafiki znajduje się kolejna animowana ilustracja, która przedstawia dwójkę skaczących dzieci wraz z cyfrowymi potworkami. Na środku grafiki znajduje się biały kursor myszy.

Dowiedź się więcej o konkursie w tym artykule.

Dowiedź się więcej na temat tegorocznej edycji – “Zaczynamy wielkie odliczanie – 100 dni do CodeWeek 2020!“ i przechodząc do kolejnych podstron!

Wszystkich zainteresowanych CodeWeek zapraszamy do kontaktu:
Facebook: Code Week Pl
Instagram: codeweekpl
mail: programowanie@mc.gov.pl

Wideo

Aktualności