W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

CodeWeek

Grafika przedstawia uśmiechnięte dzieci wystające z okrągłego koła umieszczonego w lewej części grafiki na pomarańczowym tle, na którym widać charakterystyczne dla CodeWeek kolorowe bąbelki. W prawej górnej części jeden pod drugim białe napisy „#CodeWeek2021 9-24 października, weź udział, bezpłątne webinary już od 17.09!”. Napis „weź udział!” podkreślony fioletowym tłem.
Logotypy: KPRM i NASK pod hasłem „organizatorzy” i EduSense, Cyfrowego Dialogu i Gigantów Programowania pod hasłem „parnterzy” i poniżej Funduszy Europejskich, KPRM, NASK i Unii Europejskiej na białym pasku w prawym dolnym rogu grafiki.

Europejski Tydzień Kodowania

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu!

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: codeweek.eu/add

Kilka prostych kroków i Twoje wydarzenie znajdzie się na mapie, czyli zostanie wliczone do europejskiego rankingu.

Kto może zorganizować takie wydarzenie? Każdy!

Wideo

Wszystkich zainteresowanych CodeWeek zapraszamy do kontaktu:
Facebook: Code Week Pl
Instagram: codeweekpl
mail: programowanie@mc.gov.pl

 

Plakat przedstawia nadchodzące wydarzenia CodeWeek 17 WRZ, 19.00 CodeWeekowa rozgrzewka z Uczymy Dzieci Programować dla kogo? wszyscy zainteresowani nauką kodowania, szczególnie nauczyciele, edukatorzy oraz rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym 28 WRZ, 19.00 Wystartuj z nami - pierwsze kroki w CodeWeek dla kogo? wszyscy zainteresowani nauką kodowania, szczególnie nauczyciele, edukatorzy oraz rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym 30 WRZ, 19.00 Wystartuj z nami - pierwsze kroki w CodeWeek dla kogo? wszyscy zainteresowani nauką kodowania, szczególnie pracownicy bibliotek i ośrodków kultury, które prowadzą działania skierowane do dzieci 9 PAŹ, 17.00 CodeWeek START z Klubem Młodego Programisty dla kogo? wszyscy zainteresowani nauką kodowania, szczególnie nauczyciele, edukatorzy oraz rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym 12 PAŹ 17.00 Scratch i sztuczna inteligencja w teatrze lalek dla kogo? dzieci i młodzież 9-12 lat 14 PAŹ, 17.00 Sesja treningowa ze sztuczną inteligencją dla kogo? dzieci i młodzież 12-14 lat 18 PAŹ 17.30 Scratch: Minecraftowe rewolucje dla kogo? dzieci i młodzież 7-12 lat 20 PAŹ 18.00 Webowi cybermasterzy czyli moja własna strona internetowa dla kogo? dzieci i młodzież 13-18 lat 22 PAŹ, 17.00 CodeWeekEND - programujemy w Pythonie dla kogo? dzieci i młodzież 12-18 lat

Aktualności