W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Taniec CodeWeek tańczy już cała Europa! Podejmiesz wyzwanie?

12.10.2020

Czy słyszeliście już o #CodeWeekDance challenge? Jeżeli nie, to najwyższa pora dowiedzieć się o co w nim chodzi!

Grafika przedstawia animowaną postać dziewczynki, która wykonuje pięć ruchów tanecznych na fioletowym tle. Na górze grafiki znajduje się biało-żółty napis, który brzmi: #CodeWeekDance CHALLENGE. W lewym, dolnym rogu znajduje się biały przycisk w czarnej obramówce z czarnym napisem “Dołącz!”. Wskazuje na niego animowany symbol kursora myszy. W dolnej części grafiki znajdują się kolorowe kółka nawiązujące do Code Week. Na samym dole grafiki znajduje się ciąg logotypów na białym tle: logo Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, logo Ministerstwo Cyfryzacji, logo NASK, logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Co roku staramy się motywować Was do jeszcze większego zaangażowanie w #CodeWeek przez specjalne wyzwania! W tym roku chcemy Was zaprosić do #CodeWeekDance challenge! Poprzez specjalny taniec chcemy wspólnie promować i ćwiczyć programowanie!

Kto może wziąć udział w #CodeWeekDance challange? Każdy! Serdecznie zapraszamy m.in. nauczycieli, rodziców, pracowników bibliotek czy placówek edukacyjnych, a także programistów czy pracowników firm lub instytucji! Ten taniec może zatańczyć każdy - nawet jeśli ma dwie lewe nogi!

Aby wziąć udział w tym wyzwaniu wystarczy zorganizować i zgłosić na www.codeweek.eu/add wydarzenie, które dotyczy:

  • tańca zaprogramowanego offline

Do tego tańca nie potrzeba komputera! Możesz “zaprogramować” kolegę, nauczyciela lub rodzica! Wydawaj komendy i stwórz swój własny taniec #CodeWeekDance!

  • programowania wizualnego

Skorzystaj z programu Scratch, aby tam stworzyć duszka, którego zaprogramujesz tak, aby zaprezentował taniec #CodeWeekDance!

  • programowania tekstowego

Stwórz motyw muzyczny Tygodnia Kodowania #CodeWeekDance w języku programowania Python lub JavaScript przy użyciu platform do tworzenia muzyki za pomocą kodowania takich jak EarSketch czy Sonic Pi!

  • robotyki

Masz pod ręką robota? Naucz go tańca #CodeWeekDance!

  • wyzwania tańca na żywo

Nagrajcie jak wraz ze swoimi kolegami tańczycie taniec #CodeWeek2020, a następnie opublikujcie je na swoich mediach społecznościowych - najlepiej na Instagramie - używając hasztagu #CodeWeekDance! Będziemy uważnie śledzić Wasze posty, a najfajniejsze nagrania nagrodzimy gadżetami #CodeWeek2020 oraz opublikujemy je na naszym InstaStories!

Oczywiście możecie także wymyślić swój rodzaj wydarzenia, który będzie miał związek z zaprogramowanym tańcem #CodeWeek2020 - liczymy na Waszą kreatywność!

Kroki do tańca #CodeWeekDance, specjalną ścieżkę dźwiękową, a także inne potrzebne informacje o #CodeWeekDance challange znajdziecie tu: https://codeweek.eu/codeweek2020?fbclid=IwAR3JnDlrbbAo3rKtMXnezbc7Z_I12rCuP3QPlwb5Pn9prN4LlC9U-4sBsoI

Wideo

{"register":{"columns":[]}}