W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rekordowa ostatnia prosta – do końca #CodeWeek2019 już tylko 3 dni!

18.10.2019

Jest świetnie, ale może być jeszcze lepiej. Przed nami ostatni weekend Europejskiego Tygodnia Kodowania. Ty też możesz mieć swój udział w tegorocznym rekordzie.

Na obrazku znajduje się zegar analogowy wskazujący godzinę 12:21 i pokazujący go kursor w postaci "łapki". Poniżej widać napis: OSTATNIE DNI CODEWEEK 2019! REKORD CORAZ BLIŻEJ! U dołu znajduje się pasek logotypów: Europejskie Fundusze Polska Cyfrowa, Ministerstwo Cyfryzacji, NASK i Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

5106 wydarzeń – dokładnie tyle inicjatyw zorganizowaliście podczas ubiegłorocznego CodeWeek. W tym roku marzyliśmy o tym, aby pobić rekord z 2018 roku. Już wiemy, że się udało. Ba, to mało powiedziane – nie tylko podwoiliśmy ten wynik, ale jesteśmy o krok od potrojenia go! Aby tego dokonać potrzebujemy Waszego wsparcia.

Zaprogramowani na rekord

Zaczęliśmy 5 października, kończymy w najbliższą niedzielę – 20 października. Tak, dobrze się wydaje – Europejski Tydzień Kodowania trwa… dwa tygodnie. Jego idea jest prosta: promocja nauki programowania oraz poszerzanie kompetencji z tego zakresu zarówno wśród profesjonalistów jak i laików. W tych dniach programują uczniowie i prezesi korporacji z całej Europy. Koła gospodyń wiejskich i informatycy. A przy okazji europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Bo to właśnie o organizację wydarzeń chodzi. I do tego chcemy Was zachęcić.

Zorganizowanie inicjatywy jest naprawdę bardzo proste! To nie muszą być profesjonalne warsztaty programowania. Wystarczy spotkanie ze znajomymi, w trakcie którego porozmawiacie o tym jak nowe technologie ułatwiają Wam życie lub np. pogracie w logiczną planszówkę. Brzmi jak dobry pomysł na weekend? No pewnie.

Na stronie koduj.gov.pl znajdziecie więcej ciekawych inspiracji.

Co dalej?

Kiedy już macie pomysł na wydarzenie/spotkanie/inicjatywę wykonajcie jeszcze jeden ważny krok. Zarejestrujcie swój pomysł na stronie codeweek.eu. Brzmi skomplikowanie? Tak tylko brzmi, bo w rzeczywistości to bardzo proste. Cały proces zajmuje kilka minut, a jest naprawdę ważny. Tylko po rejestracji Wasze wydarzenia zostaną dodane do sumy wszystkich inicjatyw zorganizowanych w Polsce w trakcie #CodeWeek2019, a tym samym pomogą nam pobić rekord rekordów, o których pisaliśmy na początku.

Żeby było jeszcze łatwiej, przygotowaliśmy specjalną instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi Was przez ten proces. Ją także znajdziecie na koduj.gov.pl.

WAŻNE! Swoje wydarzenie możecie zgłosić nawet przed jego rozpoczęciem (po zakończeniu także). Musicie jednak się z tym wyrobić do niedzieli do godz. 23.59. To wtedy licznik tegorocznych inicjatyw zatrzyma się. W tym momencie nie będzie już możliwości zarejestrowania wydarzenia.

Dacie radę

– To już siódma edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania. Każdego roku Polska radziła sobie coraz lepiej. Jednak tegoroczny wynik przeszedł nasze najśmielsze nadzieje. – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Taki rekord nie zdarza się często. Dlatego zachęcam wszystkich, aby dzielili go razem z nami i na tej ostatniej prostej dołożyli do niego swoją cegiełkę organizując i zgłaszając inicjatywę. To naprawdę proste – dodaje szef MC.

Przy okazji wszystkim, którzy w trakcie ostatnich dwóch tygodni zorganizowali wydarzenia związane z Europejskim Tygodniem Kodowania, a do tej pory ich nie zgłosili, przypominamy: zróbcie to teraz. Szkoda, by było, aby Wasze wysiłki poszły na marne. Działajcie!

***

O projekcie

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

{"register":{"columns":[]}}